1. jízdu Mistrovství světa v supermotu ve V. Mýtě vyhrál Lukas Hollbacher. Nejlepší Čech Petr Sitnianský dojel pátý

09.07.2022….

V první jízdě čtvrtého podniku FIM Mistrovství světa v Supermoto 2022, které se tento týden koná ve východočeském Vysokém Mýtě, jako Grand Prix České republiky, vyhrál Rakušan Lukas Hollbacher na KTM. Před dnešním závodem třetí muž průběžného pořadí dokázal využít prvního místa na startovním roštu a v cíli byl s téměř dva a půl sekundovým náskokem před druhým Marcem Ranierem Schmidtem z Německa na TM. V neuvěřitelně dramatickém finiši byl třetí o šest tisícin sekundy Thomas Charayre z Francie rovněž na TM jako druhý, s červenou tabulkou jedoucí Schmidt. Výborně zajel v první jízdě Český jezdec z českého týmu Tuning Sport Petra Vorlíčka (guru českého supermota) Petr Sitnianský, jenž byl po startu sice šestý, ale během několika málo kol se dokázal posunout na páté místo. Sitnianský dokazoval své vysoké jezdecké kvality a po celý závod se držel za dalším jezdcem na TM, Italem Eliou Sammartinim. Ač se náš jezdec snažil do posledního metru a poslední sekundy, recept jak udolat svého soupeře nenašel. Jistě spokojený byl v cíli s dvanáctým místem Erik Provazník na Yamaze z Region Racing Teamu, který za sebou dokázal udržet řadu výborných jezdců. Bohužel šachovnicový praporek neviděl Petr Pinc na Husqvarně.

Druhá a třetí jízda Grand Prix České republiky je na programu 10. července ve 13:30 a v 16:00.