Courtey Duncan ovládla WMX Turecka 2023 a po čtvrté v kariéře se stala motokrosovou mistryní světa

03.09.2023....

V tureckém Afyonu se také odjel poslední díl seriálu mistrovství světa ŽEN (WMX). Nejen z vítězství v Turecku, ale především z titulu mistryně světa se radovala Novozélandská sedmadvacetiletá motokrosařka Courtney Duncan (Kawasaki). Pro mnohonásobnou nejlepší sportovkyni své Nového Zélandu to je čtvrtý titul světové šampionky.

Duncan, ovládla včerejší první jízdu, když za sebou nechala druhou Larissu Papenmeier (Yamaha), Danielu Gullien (GASGAS), Lynn Valk (Fantic) a pátá dojela vítězka minulé GP ve Nizozemsku, šestnáctiletá, Lotte Van Drunen (Kawasaki).

Druhá jízda se odjela v neděli ráno a trať byla po sobotní průtrži mračen a vichřici pro děvčata extrémně těžká. Jako první protla cílovou čáru Valk, před Duncan. Výborný výsledek zaznamenala Dánka Sara Andersen (KTM), která byla třetí. Čtvrtá dojela Papenmeier. Na sedmém místě byla klasifikována Van Drunen a osmá Gullien. WMX Turecka 2023 ovládal Duncan, před Valk a Papenmeier. Mistryně světa Duncan získala 270 bodů, v konečném hodnocení seriálu WMX jenž čítal šest závodů, je druhá Gullien (240 b.) a třetí Van Drunen (230 b.).