Druhý podnik Mezinárodního Mistrovství Itálie 2021 v Alghero na Sardinii ovládli Coldenhoff, Lapucci a Kjer Olsen

07.03.2021....

MX1

I když Glenn Coldenhoff (Yamaha) měl až devátý kvalifikační čas, start do první jízdy druhého podniku Mezinárodního Mistrovství Itálie v Alghero na Sicílii měl nejlepší. V cíli druhý byl klasifikován Thomas Kjer Olsen (Husqvarna), třetí skončil Coldenhoffův týmový kolega Ben Watson. Čtvrté místo si vyjel vítěz dopolední kvalifikace Ivo Monticelli a páté Romain Febvre (oba Kawasaki), který se potýkal s problémy ztvrdlých rukou. První šestku uzavřel Jeremy Van Horebeek (BETA).

MX2

Ital Nicholas Lapucci na dvoutaktním motocyklu Fantic, se stal vítězem 1. jízdy třídy MX2 v Algheru, kde se konal druhý podnik Mezinárodního Mistrovství Itálie 2021 v motokrosu. Lapucci dokázal se dokázal v první zatáčce po startu vyhnout pádu řady jezdců a jel si prakticky až do cíle svůj závod. Velký boj o druhé až čtvrté místo mezi sebou předvedli dva mladí Italové  Andrea Bonacorsi (Yamaha), Alberto Forato (GASGAS)a švéd Tim Edberg (Yamaha). V cíli druhý byl nakonec Bonacorsi, třetí Edberg a čtvrtý Forato. Pátý dojel Mattia Guadagnini (KTM) a po pádu zmiňovaném pádu po startu, z posledního místa Jago Geerts (Yamaha).

SUPERFINÁLE

V závěrečné jízdě druhého kola Mezinárodního Mistrovství Itálie v motokrosu 2021, se odehrála řada dramatických akcí. Nejlepší start měl Febvre, před Coldenhoffem. Ovšem v první zatáčce jsme byli svědky dalšího hromadného pádu. Pádu byli přítomní především jezdci z MX2 Geerts a Lapucci. Právě tito dva jmenovaní vyráželi do superfinálové jízdy jako jasně poslední. Zajímavé věci se odehrávali v boji na předních pozicích. Skvělý výkon předvedl Kjer Olsen, který dokázal předjet jak Coldenhoffa, tak i Febvra.

Nejlepším jezdcem MX2 byl celkově devátý Kevin Horgmo (GASGAS), který v posledním kole dokázal předjet do té doby vedoucího Bonacorsiho. Ten ještě v posledních metrech závodu podlehl Geertsovi, který byl nakonec desátý a druhý v MX2.