Dylan Ferrandis z Francie vyhrál kvalifikační jízdu Open. Kvalifikační jízdy ovládli USA

24.09.2022….

Posední kvalifikační jízdu Monster Energy FIM Motocross of Nations 2022 obstarali jezdci třídy Open.

Nejlepší start měl Dylan Ferrandis (Yamaha, Francie), před Calvinem Vlaanderenem (Yamaha, Nizozemsko), Rubenem Fernandezem (Honda, Španělsko). Během prvního kola poskočil ze šestého místa na třetí Chase Sexton (Honda, USA). Po prvním kole pátý jezdil Jett Lawrence (Honda, Austrálie). Šestý byl tradičně na „Národech“ výborný Harri Kulas (Yamaha, Estonsko). Naopak pád v první zatáčce po startu potkal trio Jeremy Van Horebeek (BETA, Belgie), Mattia Guadagnini (GASGAS, Itálie) a Haakon Osterhagen (Fantic, Norsko). Ve třetím kole za mohutného ohlasu Amerických fanoušků vedl Sexton, před Ferrandisem a Vlaanderenem. Čtvrtý již byl J. Lawrence a pátý na tovární Hondě jedoucí Fernandez. V kole pátém předjel J. Lawrence Vlaanderena. V sedmém kole se již připravoval Ferrandis zaútočit na Sextona, ale na nájezdu na startovní rovinku chyboval. Následně se Sextonovi zapletl do trasy Jorge Israel Rubalcava (Husqvarna, Mexico). V osmém kole opět chyboval Francouz a jeho ztráta na lídra byla rázem devět sekund. To už na osmém místě byl z téměř posledního místa jedoucí Guadagnini. Jedenáctý, za Locurciem a devátým Tommy Searlem (Honda, Velká Británie) jezdil Van Horebeek. V posledním kole chyboval a upadl lídr jízdy Sexton, čehož stihl Ferrandis využít a kvalifikační závod kategorie Open vyhrál právě Francouz. Druhý dojel Sexton, třetí J. Lawrence, čtvrtý Ferandiz, pátý Vlaanderen, šestý Kullas, sedmý Noren, osmý Guadagnini, devátý Locurcio a desátý Searle. V soutěži družstev to byli domácí borci USA, kteří o jeden jediný bod porazili v součtu tří kvalifiakačních jízd Francii. Třetí byl tým Austrálie.

Výsledky kvalifikační jízdy FIM MXoN 2022 třídy Open

1. Dylan Ferrandis (FRA, Yamaha), 25:00.986; 2. Chase Sexton (USA, Honda), +0:03.502; 3. Jett Lawrence (AUS, Honda), +0:11.947; 4. Ruben Fernandez (ESP, Honda), +0:32.435; 5. Calvin Vlaanderen (NED, Yamaha), +0:35.890; 6. Harri Kullas (EST, Yamaha), +0:54.772; 7. Fredrik Noren (SWE, KTM), +1:03.561; 8. Mattia Guadagnini (ITA, GASGAS), +1:09.312; 9. Lorenzo Locurcio (VEN, KTM), +1:14.933; 10. Tommy Searle (GBR, Honda), +1:18.959; 11. Kevin Brumann (SUI, Yamaha), +1:19.298; 12. Jeremy Van Horebeek (BEL, Beta), +1:23.830; 13. Tom Koch (GER, KTM), +1:25.309; 14. Toms Macuks (LAT, KTM), +1:42.379; 15. Jere Haavisto (FIN, KTM), +1:51.460; 16. Stuart Edmonds (IRL, Husqvarna), +1:53.172; 17. Benjamin Garib (CHL, Yamaha), +1:55.517; 18. Franklin Noguera (CLAT, GASGAS), +1:59.822; 19. Ramyller Alves (BRA, Husqvarna), +2:24.708; 20. Tyler Medaglia (CAN, GASGAS), -1 lap(s); 21. Rhys Carter (NZL, Yamaha), -1 lap(s); 22. Cameron Anthony Durow (RSA, KTM), -1 lap(s); 23. Sean Lipanovich (GUM, KTM), -1 lap(s); 24. Kota Toriyabe (JPN, Yamaha), -1 lap(s); 25. Noel Zanocz (CEUR, Husqvarna), -1 lap(s); 26. Jorge Israel Rubalcava (MEX, Husqvarna), -1 lap(s); 27. Eythor Reynisson (ISL, Yamaha), -1 lap(s); 28. Pablo Vivanco Crespo (ECU, Kawasaki), -1 lap(s); 29. Arminas Jasikonis (LTU, Yamaha), -2 lap(s); 30. Jose Fernandez (HON, KTM), -2 lap(s); 31. Ilay Ben Dahan (ISR, Kawasaki), -2 lap(s); 32. Houmame Gabari (MOR, Kawasaki), -7 lap(s); 33. Haakon Osterhagen (NOR, Fantic), -11 lap(s);

Konečné výsledky kvalifikačních jízd FIM MXoN (MXGP, MX2 a Open)