Eli Tomac (SX1) a Shane McElrath (SX2) celkovými vítězi úvodního FIM Mistrovství světa v superkrosu 2022 v Cardiffu

09.10.2022....
Hrdina nedávného Monster Energy FIM Motocross of Nations v Americkém RedBud Eli Toamac (Yamaha), dokázal vyhrát historicky prvního FIM Mistrovství světa v Superkrosu, které se odjelo v sobotu večer na slavném Principaly Stadium v Cardiffu ve Walesu. Americký jezdec doslova a do písmene kraloval, když dokázal vyhrát všechny tři finálové jízdy, čímž získal maximální počet bodů. Výborně si vedl i Německý superkrosař Ken Roczen (Honda), jenž opanoval Superpole. V první jízdě, která stejně jako druhá se odjela na osm kol vyhrál Roczen holeshot, ovšem po následném pádu dokázal skončit druhý. V Superfinále na dvanáct kol Německý jezdec odstartoval kolem sedmého místa, aby byl v cíli odmávnut jako čtvrtý. Celkově třetí skončil Vince Friese (Honda) z USA!

Vítězství ve třídě SX2 získal Shane McElrath před Chrisem Blose Mitchelem Oldenburgem. Oldenburg byl velmi rychlý a dokázal vyhrát dvě finále, ale ve druhém finále spadl, čímž o celkové vítězství! Ve druhé finálové jízdě vyhrál bývalý skvělý jezdec mistrovství světa MXGP Brit Max Anstie...