J. M. Reisulis vítězí v 1. jízdě EMX125 ve Švédsku. V. Marek dojel sedmý a J. Mikula desátý

12.08.2023….

V Uddevalle, dějišti FIM MXGP Švédska 2023 kategorií MX2 a MXGP se koná i sedmý podnik devítidílné série mistrovství Evropy EMX125, kde si skvěle vedou i naši jezdci Vítězslav Marek (KTM) a Julius Mikula (Yamaha). Marek byl před dnešní první jízdou průběžně čtvrtý a Mikula z důvodu zranění a vynechání tří závodů sedmnáctý.

Jak Markovi, tak ani Mikulovi start do první jízdy dnešního dne nevyšel dle jejich představ. Víťa začínal kolem dvanáctého místa a Julek byl v samém úvodu přibližně dvacátý. Oba ovšem předvedli skvělou jízdu, kdy Marek jezdil časy lepší jezdců od druhého místa výše. Mikula byl jen o něco málo pomalejší. V polovině jízdy se Markovo jméno objevilo na šestém místě a Mikulovo na jedenáctém. V devátém kole využil Maďar Noel Zancoz Markova zaváhání a odsunul jej na sedmé místo. Dvě kola před cílem se Mikula dokázal dostat na místo desáté. Z vítězství se radoval suverén letošní sezóny a s červenou tabulkou jedoucí Martins Janis Reisulis z Lotyšska, který je týmovým kolegou Julka Mikuly v juniorském továrním týmu Yamahy, který jako manažer vede bývalý mechanik Tima Gajsera, Nicolas Nogé. Druhý dojel Francouz Mathis Valin (GASGAS) a třetí Gyan Doensen z Holandska (KTM). Vítězslav Marek byl nakonec sedmý a Julius Mikula desátý. V průběžném pořadí seriálu je pořadí před zítřejší ranní druhou jízdou, která se odjede v 09:40, Reisulis, Valin, Werner a čtvrtý Marek. Mikula je nadále sedmnáctý.