Jago Geerts vítězem 1. jízdy GP Lombardie MX2

06.03.2022….

FIM Mistrovství světa v motokrosu nabralo na vysokých obrátkách a již dnes se po minulo týdenní MXGP Velké Británie jede MXGP Lombardie na známé písčité trati v Mantově.

MX2

1. jízda

Start se nejlépe podařil Tomu Viallovi (KTM), ale hned za čárou Holeshotu jej předjel vítěz kvalifikace Jago Geerts (Yamaha). Třetí byl v úvodu Andrea Adamo (GASGAS). Na dalších místech po prvním kole se drželi Kay De Wolf (Husqvarna). Mattia Guadagnini (GASGAS), Kevin Horgmo (Kawasaki), Isak Gifting (KTM), Mikkel Harrup (Kawasaki), Roan Van De Moosdijk (Kawasaki) a Simon Laengenfelder (GASGAS). Poslední dva jmenovaní doplatili na včerejší kvalifikační pád, kdy nejprve upadl vítěz z minulé GP v Anglii, Laengenfelder, kterého následně přejel přes záda právě Van De Moosdijk, který skončil v saltech na zemi. Po horším startu kolem dvacátého třetího místa byl Český jezdec Petr Polák šestnáctý. Po deseti odjetých minutých měl Geerts na čele tři a půl sekundový náskok na Vialleho a ten dalších osm sekund na třetího De Wolfa. Čtvrté místo stále držel domácí, italský jezdec Adamo, ale za jeho zády již byl Van De Moosdijk. Oba vedli početnou skupinu, kterou ještě tvořili: Horgmo, Laengenfelder, Giffting, Harrup a Fredriksen. Polák po odjetých osmi kolech byl patnáctý. Čtyři kola před koncem jízdy byl časový odstup mezi pátým až osmým dvě sekundy. V posledních dvou kolech chyboval na cílovém skoku Vialle a rázem byl za ním De Wolf. V cíli byl šachovnicovou vlajkou jako první odmávnut Geerts, druhý Vialle, ale jen a pouze o půl sekundy před De Wolfem. Další pořadí nejlepší desítky bylo následné: Adamo, Van De Moosdijk, Horgmo, Laengenfelder, Haarup, Fredriksen a desátý Conrad Mewse (KTM). Až jedenáctý skončil po pádu v první čísti závodu domácí mega talent Guadagnini. Petr Polák si dokázal v těžkých podmínkách vydřít šest bodů za patnácté místo.

Výsledky 1. jízdy GP MX2 Lombardie 2022

1. Jago Geerts (BEL, Yamaha), 35:33.242; 2. Tom Vialle (FRA, KTM), +0:05.440; 3. Kay de Wolf (NED, Husqvarna), +0:06.041; 4. Andrea Adamo (ITA, GASGAS), +0:10.856; 5. Roan Van De Moosdijk (NED, Husqvarna), +0:12.885; 6. Kevin Horgmo (NOR, Kawasaki), +0:14.411; 7. Simon Laengenfelder (GER, GASGAS), +0:16.275; 8. Mikkel Haarup (DEN, Kawasaki), +0:29.374; 9. Hakon Fredriksen (NOR, Honda), +0:36.187; 10. Conrad Mewse (GBR, KTM), +0:38.546; 11. Mattia Guadagnini (ITA, GASGAS), +0:47.474; 12. Isak Gifting (SWE, KTM), +0:49.025; 13. Jeremy Sydow (GER, KTM), +1:04.871; 14. Kevin Brumann (SUI, Yamaha), +1:14.721; 15. Petr Polak (CZE, Honda), +1:20.619; 16. Stephen Rubini (FRA, Honda), +1:25.710; 17. Gianluca Facchetti (ITA, KTM), +1:32.225; 18. Filip Olsson (SWE, Husqvarna), +1:35.298; 19. Jan Pancar (SLO, KTM), +1:35.998; 20. Glen Meier (DEN, KTM), +1:53.674; 21. Noah Ludwig (GER, KTM), -1 lap(s); 22. Jakob Kristof (HUN, Husqvarna), -1 lap(s); 23. Samuel Nilsson (ESP, KTM), -1 lap(s); 24. Paul Haberland (GER, Honda), -14 lap(s); 25. Tim Edberg (SWE, Yamaha), -17 lap(s);

zdroj: Infront Moto Racing, MXGP-TV.com, BS-MX.cz