Jasné vítězství Tima Gajsera v Montevarchi. Simon Leangenfelder vyhrál MX2

09.05.2021....

Na překrásné trati v Montevarchi nedalko Florencie v Toskánsku se odjel třetí podnik Mistrovství Itálie JUST1 PRESTIGE 2021. Nejlepším jezdcem víkendu byl v MX1 Tim Gajser ze Slovinska z týmu HRC MXGP. Čtyřnásobný mistr světa dokázal ovládnout včerejší tréninky a kvalifikaci, aby dnes doslova a do písmene kraloval v obou jízdách MX1. Mimochodem v posledním kole druhé jízdy zajel Gajser nejrychlejší čas na jedno kolo dne. Tim Gajser v cíli také pronesl, že si celý závodní den skvěle užíval. Pro doplnění si řekněme, že v jízdě s číslem jedna měl na druhého v pořadí náskok více než šestatřiceti sekund. V druhé jízdě to bylo sekund jedenadvacet.

Naopak pro Gelenna Coldenhoffa z Nizozemska a týmu Monster Energy Yamaha Factory Racing MXGP to dnes podle jeho slov byl smíšený den. V první jízdě skončil třetí, když na druhého Lupina ztratil čtyři sekundy. Letos již třicetiletý Coldenhoff se naopak spíše musel obávat tlaku čtvrtého Davida Philippaertse, který předvedl, že i v osmatřiceti letech je více než rychlý. Coldenhoff v cíli prozradil, že z druhé jízdy měl lepší pocit, když Alessandro Lupino z Marchetti KTM byl dnes více než výborný. Mimochodem v první jízdě byl za Gajserem druhý Lupino, třetí Coldenhoff. V jízdě druhé byl druhý Nizozemec a třetí Ital. Dvakrát čtvrtý dojel mistr světa třídy MX1 z roku 2008 Philippaerts. Velezkušený Ital na závěr dne litoval nevydařeného startu v druhé jízdě. Dalším, kdo zaslouží obrovské absolutorium je osmačtyřicetiletý!!! Alessio Chiodi. Bývalý trojnásobný mistr světa dojel totiž dvakrát nejlepší desítce, jednou osmý a jednou devátý. Celkově dnes vítěz dvaceti sedmi Velkých cen skončil osmý. Připomeňme si, že jeho první start v mistrovství světa byl téměř před třiceti lety.

V kategorii MX2 byl dnes nejlepší Německý motokrosař na továrním motocyklu GASGAS Simon Laengefelder. V první jízdě dokázal vyhrát, aby v té druhé skončil druhý. Laengenfelder se k závodění vrátil po loňském vážném zranění kolene. Mladý Němec v rozhovoru po závodě poznamenal, že měl skvělou zimní přípravu pod vedením Joela Smetse. Dále řekl, že se na továrním motocyklu GASGAS cítí naprosto skvěle. Uvidíme jak si Laengenfelder povede v průběhu FIM MX2 2021.

Nicholas Lapucci na dvoutaktním motocyklu Fantic 250ccm se ujal v první jízdě vedení, ale jen do doby než jej potkal nepříjemný pád, aby po dalších pár kolech upadl ještě jednou. I tak si nesmírně talentovaný Ital z týmu Corada a Marca Maddiových dojel pro deváté místo. Jízdu druhou Lapucci jasně vyhrál, aby skončil celkově čtvrtý. Celkové druhé místo si v MX2 vyjel Andrea Adamo a třetí Kevin Horgmo. Výborně si vedl Gajserův krajan Jan Pancar, jenž byl celkově klasifikován na pátém místě. První start po téměř roce proměnil v šesté místo jezdec továrního týmu KTM Rene Hofer.

zdroj: motocross.it