Jeeremy Seewer vyhrál 1. jízdu MXGP Gardy 2021. Ve vedení seriálu je Romain Febvre

31.10.2021

MXGP

1. jízda MXGP

Na severu Itálie bylo nedělní počasí hodně podobné tomu českému, kdy teplota vzduchu překračovala patnáct stupňů Celsia, a i když hezky svítilo sluníčko, poměrně foukalo. Na závod zavítalo velké množství fanoušků, kteří vytvořili tradiční atmosféru motokrosového mistrovství světa v Pietramuratě. Opět přicestovalo mnoho fanoušků Tima Gajsera ze Slovinska, pro které je to nejbližší závod FIM MXGP.  Startovní manévr nejlépe zvládl Jeremy Seewer, před Glennem Coldenhoffem (oba Yamaha),Jorgem Pradem , Antoniem Cairolim (oba KTM), Timem Gajserem (Honda), Romainem Febvrem (Kawasaki), Alessandrem Lupinem, Jeffreyem Herlingsem (oba KTM). Ve druhém kole se za Seewerem objevil již Prado, třetí byl Coldenhoff, čtvrtý Gajser, pátý Febvre a šestý Herlings, tedy tři nejlepší jezdci seriálu. Gajser se pokusil předjet Coldenhoffa, ale ten se zatím nedal. Naopak na Gajsera se tvrdě tlačil Febvre. Ve druhém kole chytl na proskakovácích velký „pant“ Herlings, ale snad i díky všem svatým situaci zvládl. Dvě sekundy za šestým Herlingsem jezdil Cairoli, pronásledován svým krajanem Lupinem. Devátý byl Benoit Paturel (Honda) a desátý Thomas Kjer Olsen (Husqvarna). V desáté minutě zajel lídr jízdy Seewer prozatímní nejrychlejší kolo rozjížďky. Jeho náskok na Prada byl čtyři sekundy. Těsně za Španělem již byli, Prado, Gajser, Febvre, Herlings. Šasový rozdíl mezi prvním Seewerem a šestým Herlingsem byl po deseti minutách osm sekund. Gajser stejně jako minulou neděli v druhé jízdě nemohl předjet Coldenhoffa. Gajser s Febvrem si mezitím hodně krát prohodili pozice. V sedmém kole dokonce Febvre Gajsera předjel, když si následně Gajser zavadil předním kolem o jeho zadní a měl namále, že neupadl. Následně velkou chybu udělal Seewer a jen tak tak udržel vedení. O kolo později Febvre dokázal předjet Coldenhoffa. Seewer následně potvrdil svou kvalitu a v desátém kole zajel opět nejrychlejší kolo. Na konci jedenáctého kola byl Febvre druhý Prado třetí, ale čtvrtý již byl Herlings, pátý zůstal Gajser a šestý byl Coldenhoff. Gajser se ve dvanáctém kole dostal před Herlingse, který jej ale poté dokázal zkušeně a v duchu fair play vybrzdit. Febvre se dokázal dostat na druhé místo a svým pronásledovatelům hodně ujel. První sice jezdil čtyři sekundy před ním Seewer, ale Francouz již Pradovi, Helringsovi, Gajserovi, Cairolimu poodjel na více jak deset sekund. Na konci čtrnáctého kola byl Herlings třetí. Gajser se okamžitě nalepil na zadní kolo Pradovi KTM. Jako starý lišák čekal na chybu jezdců před sebou Cairoli. O kolo nato byl Gajser čtvrtý a Cairoli pátý. Gajser v tu dobu ztrácel na Herlingse tři sekundy. Naopak Herlings ztrácel na Febvra patnáct sekund. V čele byl stále suverénně Seewer. Tři kola před cílemzdržel při předjíždění o jedno kolo Luca Borz (Honda) Gajsera a poté i Cairoliho. V posledním kole, když už byl Febvre těsně za Seewerem tvrdě upadl, kdy vletěl svým tělem do plotu. Nakonec ale mohl okamžitě nasednout na svou Kawasaki a dojet si pro druhé místo, které mu zajistilo stejně jako ve středu provizorní červenou tabulku, lídra seriálu. V další extrémně dramatické jízdě vyhrál Seewer, před Febvrem, Herlingsem, Gajserem, Cairolim, Coldenhoffem, Pradem Lupinem, Dylanem Wrightem z Kanady (Honda) a desátým Benem Watsonem (Yamaha). Situace na prvních třech místech průběžného pořadí se změnila tak, že vede Febvre jeden bod před Herlingsem a šest bodů před Gajserem.

Výsledky 1. jízdy

1. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha), 34:54.904; 2. Romain Febvre (FRA, Kawasaki), +0:20.318; 3. Jeffrey Herlings (NED, KTM), +0:27.360; 4. Tim Gajser (SLO, Honda), +0:29.230; 5. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +0:30.180; 6. Glenn Coldenhoff (NED, Yamaha), +0:37.870; 7. Jorge Prado (ESP, KTM), +0:41.135; 8. Alessandro Lupino (ITA, KTM), +0:41.686; 9. Dylan Wright (CAN, Honda), +0:43.219; 10. Ben Watson (GBR, Yamaha), +0:47.272; 11. Jeremy Van Horebeek (BEL, Beta), +0:56.610; 12. Thomas Kjer Olsen (DEN, Husqvarna), +1:01.782; 13. Valentin Guillod (SUI, Yamaha), +1:12.447; 14. Shaun Simpson (GBR, KTM), +1:13.260; 15. Lorenzo Locurcio (VEN, KTM), +1:14.642; 16. Henry Jacobi (GER, Honda), +1:16.166; 17. Brent Van doninck (BEL, Yamaha), +1:23.506; 18. David Philippaerts (ITA, Yamaha), +1:25.031; 19. Tom Koch (GER, KTM), +1:26.138; 20. Vsevolod Brylyakov (MFR, Honda), +1:26.587; 21. Josh Gilbert (GBR, Husqvarna), +1:34.902; 22. Alberto Forato (ITA, GASGAS), +1:39.349; 23. Jose Butron (ESP, KTM), +1:53.470; 24. Mathys Boisrame (FRA, Kawasaki), -1 lap(s); 25. Anton Nordström Graaf (SWE, Yamaha), -1 lap(s); 26. Miro Sihvonen (FIN, Honda), -1 lap(s); 27. Edoardo Bersanelli (ITA, Yamaha), -1 lap(s); 28. Luca Borz (ITA, Honda), -1 lap(s); 29. Ismaele Guarise (ITA, Husqvarna), -1 lap(s); 30. Timothée Hoarau (FRA, Kawasaki), -2 lap(s); 31. Benoit Paturel (FRA, Honda), -8 lap(s); 32. Kevin Strijbos (BEL, Yamaha), -12 lap(s); 33. Pauls Jonass (LAT, GASGAS), -13 lap(s);

zdroj: Infront Moto Racing