Julius Mikula a Vítězslav Marek vybojovali v EMX125 Německa cenné body. Marek je v průběžném pořadí 4., Mikula 16.

11.06.2023....

V Teutschenthalu, dějišti dalšího podniku FIM Mistrovství světa v motokrosu 2023 (Liqui Moly MXGP Německa) se odjel rovněž šestý díl seriálu mistrovství Evropy EMX125. Zde startovali dva čeští jezdci, Vítězslav Marek (KTM) a Julius Mikula (Yamaha). Trať byla nesmírně náročná plná hlubokých kolejí a v neděli ráno i hodně blátívá. Shodou okolností oba dopatili na nezdařilé starty. Mikula měl pád v první jízdě, Marek v té druhé. I tak ovšem oba předvedli skvělé výkony, které je zařadili v součtu dvou jízd na pozice kolem desátého místa. Mikula byl po umístnění třináct – sedm celkově devátý a Marek po osmém a čtrnáctém místě celkově jedenáctý. Dobrou zprávou je, že Marek se v průběžném pořadí posunul na čtvrté místo, když na třetího jezdce v pořadí jej dělí čtyři body. Pro Mikulu to byl letos kvůli zlomenině nohy druhý start v šampionátu a již jej máme na místě šestnáctém. Vítězem závodu v Německu se stal i lídr seriálu Janis Martins Reisulis (Yamaha).

zdroj: Infront Moto Racing