Lední hokej: Předkolo Generali Play-off 2021/2022! HC Bílí Tygři Liberec- HC Kometa Brno 3:4 (Stav série 0:1)

11.03.2022….

Tak to bylo drama. Kometa po první části prohrávala 0:2, ale pak se vzchopila a duel překlopila na svou stranu. Góly padaly v přesilovkách, v oslabeních, hrál se pohledný a dramatický hokej hodný play-off. Rozhodla koncovka druhé třetiny, kdy Tygři využili přesilovku Najmanem. Liberec se tak dostává do vedení v sérii 1:0.

Úvodní třetina patřila libereckým Tygrům. Domácí na svého soupeře vletěli a již v 6. minutě se ujali vedení. Vlachovu ránu od modré vyrazil Čiliak k pravému pruhu, kde byl připravený Petr Kolmann a jeho rána zapadla do sítě - 1:0. O minutu později mohlo podruhé udeřit. Šír našel mezi kruhy Rychlovského, jehož střelu Čiliak jen tak tak zastavil na brankové čáře. Skórovat mohl i Najman, ten ale z dorážky přestřelil. Druhá branka přišla v 15. minutě. Mislav Rosandič poslal spíš jen takový plachťák a nic netušící Čiliak jeho nahození neviděl a bylo to 2:0. Střelecky byla Kometa aktivnější, ale vážnější šanci ke skórování si nevytvořila.

Ve druhém dějství se začaly dít věci. Obraz hry se diametrálně změnil a bylo to především zásluhou Komety, která se dostala do hry kontaktním gólem. Běžela 24. minuta a Peter Mueller krásně po svém sólu vymetl Kváčovu šibenici - 2:1. Vzápětí hráli domácí přesilovku, jenže v ní všechny přebruslil Luboš Horký a po jeho akci v oslabení bylo srovnáno - 2:2. Těsně před polovinou utkání přišel velký obrat, když Brňané dostali přesilovku. Křižný pas Mueller zachytil na kruhu Petr Holík a v brněnském táboře vypukla euforie - 2:3.

Následovala další početní výhoda Kometa a čtvrtá branka byla na vlásku, bohužel i Tygři zakousli soupeře v oslabení a Petr Jelínek svou samostatnou akci proměnil s přehledem - 3:3. Modrobílí mohli jít znovu do vedení a opět u toho byl v oslabení Horký, leč celou akci překombinoval a kotouč mu navíc přeskočil hůl. Liberec nedokázal ve druhé třetině využít přesilovku pět na tři, ale tu klasickou už přetavit dokázal. Adam Najman se natlačil před bránu a jemnou tečí dostal svůj tým znovu do vedení - 4:3.

Pohledný a napínavý hokej se hral i ve třetí třetině. Čiliak měl plné ruce práce s šancí Zachara a Rosandiče, na druhé straně pálil nebezpečně Mueller. Kometa v závěru vsadila vše na jednu kartu, odvolala brankáře a chtěla v power-play vyrovnat. Několik pokusů ale Kváča dokázal pokryt. Vyrovnat se Brňanům nepovedlo, ovšem hlavu mohou mít rozhodně nahoře. V sobotu je nový den a do něj půjdou hráči Komety jistě s čistou hlavou.

Statistiky

Branky a nahrávky: 6. Kolmann (J. Vlach, P. Jelínek), 15. M. Rosandić (Klepiš, Melancon), 31. P. Jelínek (L. Šmíd, Melancon), 38. A. Najman (M. Rosandić, L. Šmíd) – 24. P. Mueller (Kollár), 26. L. Horký, 29. P. Holík (P. Mueller, A. Zbořil).

Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Hynek, Klouček.

Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1.

V oslabení: 1:1.

Diváci: 4199.

Střely na branku: 42:24.

Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.

Hráči zápasu: Mislav Rosandič - Peter Mueller. Stav série: 1:0.