Marc Marquez senzačně ovládl na Sachsenringu Velkou cenu Německa 2021 třídy MotoGP

20.06.2021....

Španěl Marc Marquez z Repsol Honda HRC senzačně vyhrál osmý podnik letošního seriálu MotoGP, který se odjel nedaleko českých hranic na okruhu Sachsenring. Bylo to Marquezovo první vítězství, i pódium od loňského vážného zranění paže.

Hvězda tovární Hondy M. Marquez od doby, kdy v podhůří Krušných hor roce 2009 vyhrál závod 125 zde nebyl nikdy poražen.

Vítěz z předchozího závodu MotoGP v Barceloně MIquel Oliveira se sice v druhé polovině závodu snažil na M. Marqueze dotáhnout, ale ten si jej neustále hlídal a časový odstup byl vždy kolem jedné a půl sekundy. V závěru se již pravděpodobně jezdec Red Bull KTM s druhým místem spokojil.

Třetím se ztrátou téměř sedmi sekund dojel jezdec Monster Energy Yamaha  Fabio Quartararo.

Výborný vstup do závodu měl jezdec Aleix Espargaro na tovární Aprílii, když dokonce vyhrál holeshot, hned za jeho zády se držel M. Marquez. A. Espargaro se stále snažil na svého krajana dotírat, ale to dokázal jen do doby, než jej začaly pomalu ale jistě zrazovat pneumatiky. Aleix Espargaro nakonec dojel na pěkném sedmém místě.

Stále jsme sledovali drama, kdy se již zdálo, že Oliveira M. Marqueze dokáže dojet. Výborně jel i Oliveirův týmový kolega z Red Bull KTM Brad Binder, kterému se podařilo dostat na čtvrté místo a na něm projel i cílem.

Legendární Valentino Rossi vybojoval za čtrnácté místo dva body.