Mattia Guadagnini ovládl druhou jízdu. Celkovým vítězem FIM MX2 Velké Británie 2021 se stal Maxime Renaux

27.06.2021....

MX2

1. jízda

Nejlepší startovní manévr předvedl Maxime Renaux (Yamaha), před Mathysem Boisramem (Kawasaki), třetím Thibaultem Benistantem (Yamaha), shodou okolností všichni tři z Francie. Čtvrtý jezdil Jed Beaton (Husqvarna). Výborně odpálili i Mattia Guadagnini (KTM), Simon Laengenfelder (GASGAS) a Ruben Fernadez (Honda). Během prvního kola se na páté místo dostal Ruben Fernadez (Honda), který zažívá snový začátek sezóny. Vítěz loňské GP zde v Anglii Geerts byl v úvodu až kolem patnáctého místa, i zde je zřejmé, že jeho zraněné koleno není stále v top stavu. Kolem pětadvacáté místa se drželi Petr Polák (Yamaha) i Jakub Terešák (KTM). Ve druhém kole musel po pádu z patnáctého místa zastavit u mechaniků Rene Hoffer (KTM). Ve třetím kole se na desáté místo probil Geerts. Následně jsme sledovali nádherný souboj o druhé místo, do kterého se snažil „docvaknout“ Beaton. Po první polovině závodu vedl Renaux téměř sedm sekund před pronásledovateli. Těžký pád postihl čtvrtého Beatona, který šel doslova přes řídítka své Husqvarny. V tom samém kole spadl za jedním obrovským skokem do té doby třetí Benistant, jenž naštěstí dokázal rychle vstát a do dalších bojů pokračovat na páté příčce. V devátém kole se dokázal Geerts probít na sedmé místo, když předjel Roana Van De Moosdijka (Kawasaki). Za třetího Fernadeze se dotáhli Guadagnini, který zachraňoval „čest a slvávu“ továrního týmu KTM, když Vialle do závodu nenastoupil a Hofer jezdil po pádu se dvěma koly ztráty. Také pátý Beninstant byl rázem v boji o třetí místo. V jedenáctém kole se na dvacáté místo dostal Polák, když dokázal předjet Isaga Giftinga z továrního týmu GASGAS. Terešák byl dvaadvacátý. Musím zmínit, že třetí Fernadez byl druhému Boisramemu na dohled. Nakonec se z vítězství radoval poprvé v kariéře Renaux. Za jeho zády jsme sledovali boj do poslední sekundy závodu, když v poslední zatáčce se na druhé místo dostal Fernadez a třetí dojel Boisrame. Čtvrtý skončil v jeho životní jízdě v MX2 Guadagnini, pátý dojel Beninstant, šestý Laengenfelder, sedmý Geerts, osmý Van De Moosdijk, devátý Mikkel Haurup a desátý Wilson Todd (oba Kawasaki). Dvacátý skončil Polák a Terešák dvacátý druhý.

2. jízda

V Matterley Basin měla teplota vzduchu těsně před startem osmnáct stupňů Celsia. Start měl nejlepší Guadagnini, před Hoferem, Boisramem, Laengenfelder, Van De Moosdijk. Pád v prvním kole měl Fernandez, který poté jezdil šestý. Po prvním kole si Guadagnini, který jel závod FIM MX2 podruhé v životě vyjel třísekundový náskok před dvojicí Hofer – Boisrame. Právě tito dva sváděli nádherné boje. Čtvrtý jezdil Van De Moosdijk, pátý Laengenfelder a šestý již vítěz první jízdy Renaux. Sedmý se držel zuby nehty Dán Bastian Boegh Damm (KTM), jenž v úvodní rozjížďce skončil jedenáctý. Hned za jeho zády úřadoval Fernadez, který byl ve třetím kole sedmý. Polák s Terešákem jezdili těsně za bodovanou dvacítkou. Ještě hůře na tom byl Geerts, jenž byl až na konci třetí desítky. V pátém kole se Boisrame dostal na druhé místo, ale Hofer mu nedával nic zadarmo a několikrát se snažil dostat zpět. Nakonec ale Boisrame dokázal pozici uhájit a naopak za Hofera se dotahoval Van de Moosdijk. Že je motokros sport okamžiků jsme se přesvědčili v kole šestém, kdy Boisrame šel k zemi. Druhý byl tedy znovu Hofer, již ale před Renauxem, který dokázal předjet Van De Moosdijka. V tuto dobu byl Renaux, kterému dělá mechanika      Čech Václav Lavička virtuálně vítězem FIM MX2 Velké Británie 2021. V osmém kole byl Renaux druhý. Tři kola před cílem byl ale Hofer těsně nalepen na zadním kole Renauxovi Yamahy. Těžký pád měl v témže kole Haarup, který bohužel zůstal ležet na zemi. Dvě koal před cílem se rozhořel nervy drásající boj o druhé místo, když Hofer předjel Renauxe, který mu následně přejetí vrátil. Z vítězství v rozjížďce se nakonec radoval Guadagnini, před Renauxem a třetím Hoferem. Čtvrtý dojel Van De Moosdijk, pátý Laengenfelder, šestý Fernandez, sedmý Boisrame, osmý Beaton, devátý Beninstant a desátý Gifting. Terešák vybojoval jedenadvacáté místo a Polák jízdu nedokončil. Celkovým vítězem GP FIM MX2 se stal Renaux, před Guadagninim a třetím Fernadezem. Čtvrtý skončil Boisrame, pátý Van De Moosdijk, šestý Laengenfelder, sedmý Beninstant, osmý Todd, devátý Hofer a desátý Boegh Damm. Do čela seriálu se po dvou závodech dostal Fernadez, za nímž jsou Renaux, Boisrame, Van De Moosdijk, Guadagnini, Hofer, Laengenfeleder a vítěz GP Ruska a Vialle je prozatím osmý.

Výsledky 1. jízdy

1. Maxime Renaux (FRA, Yamaha), 37:05.389; 2. Ruben Fernandez (ESP, Honda), +0:02.590; 3. Mathys Boisrame (FRA, Kawasaki), +0:02.737; 4. Mattia Guadagnini (ITA, KTM), +0:04.269; 5. Thibault Benistant (FRA, Yamaha), +0:05.951; 6. Simon Laengenfelder (GER, GASGAS), +0:15.108; 7. Jago Geerts (BEL, Yamaha), +0:21.278; 8. Roan Van De Moosdijk (NED, Kawasaki), +0:22.675; 9. Mikkel Haarup (DEN, Kawasaki), +0:27.678; 10. Wilson Todd (AUS, Kawasaki), +0:44.740; 11. Bastian Boegh Damm (DEN, KTM), +0:51.062; 12. Taylor Hammal (GBR, Kawasaki), +0:53.577; 13. Michael Sandner (AUT, KTM), +0:54.899; 14. Ashton Dickinson (GBR, KTM), +1:00.110; 15. Kay de Wolf (NED, Husqvarna), +1:00.996; 16. Lion Florian (GER, KTM), +1:02.438; 17. Conrad Mewse (GBR, KTM), +1:02.952; 18. Andrea Adamo (ITA, GASGAS), +1:03.609; 19. Petr Polak (CZE, Yamaha), +1:11.938; 20. Jan Pancar (SLO, KTM), +1:15.311; 21. Isak Gifting (SWE, GASGAS), +1:18.523; 22. Jakub Teresak (CZE, KTM), +1:19.891; 23. Nathan Renkens (BEL, KTM), +1:21.354; 24. Joel Rizzi (GBR, Honda), +1:22.936; 25. Gerard Congost (ESP, Yamaha), +1:23.383; 26. Gianluca Facchetti (ITA, Honda), +1:49.158; 27. Noah Ludwig (GER, KTM), +1:52.250; 28. Marnique Appelt (GER, KTM), +1:57.292; 29. Paul Haberland (GER, Honda), +2:50.711; 30. Rene Hofer (AUT, KTM), -1 lap(s); 31. Julian Vander Auwera (BEL, Husqvarna), -1 lap(s); 32. Kevin Brumann (SUI, Yamaha), -9 lap(s); 33. Jed Beaton (AUS, Husqvarna), -9 lap(s); 34. Stephen Rubini (FRA, Honda), -12 lap(s);

Výsledky 2. jízdy

1. Mattia Guadagnini (ITA, KTM), 36:34.006; 2. Maxime Renaux (FRA, Yamaha), +0:02.407; 3. Rene Hofer (AUT, KTM), +0:04.397; 4. Roan Van De Moosdijk (NED, Kawasaki), +0:09.087; 5. Simon Laengenfelder (GER, GASGAS), +0:10.791; 6. Ruben Fernandez (ESP, Honda), +0:15.057; 7. Mathys Boisrame (FRA, Kawasaki), +0:24.453; 8. Jed Beaton (AUS, Husqvarna), +0:25.214; 9. Thibault Benistant (FRA, Yamaha), +0:29.094; 10. Isak Gifting (SWE, GASGAS), +0:33.158;