Maxime Renaux vítězem 1. jízdy MX2 v Matterley Basin

27.06.2021….

Dva týdny po MXGP Ruska, se nejlepší motokrosaři planety přesunuli na samý západ Evropy, do Matterley Basin, kde se poslední červnovou neděli odjela na nádherné 2240 metrů dlouhé trati plné moderních skoků, proskakováků a dalších divácky atraktivních úseků odjela FIM MXGP Velké Británie 2021. Poměrně zásadní věc pro třídu MX2 se odehrála ještě v týdnu před GP. Při tréninku spadl Tom Vialle, kdy se měl údajně srazit s Roanem Van De Moosdijkem. Na sociálních sítích se již v týdnu objevila fotka, kde je Vialleho KTM v držení jeho mechanika bez přední tabulky, předního blatníku, bez lízátek chránící vidlice a pneumatikou vyzutou z ráfku, což je jasné, že muselo jít o velký náraz a pád.  Vialle sice do Anglie odcestoval, ale po odjetém jednom kole ve volném tréninku zajel zpět ke svým mechanikům a dále nepokračoval. Kvalifikační trénink vyhrál v MX2 poprvé v kariéře Ruben Fernadez. V MXGP byl nejrychlejším nestárnoucí Antonio Cairoli.

24. a 25. Června se v Lokti nad Ohří odjede v pořadí pátý podnik FIM Mistrovství světa v motokrosu 2021. Vše podstatné najdete na webu pořadatele loketmx.com nebo na jejich sociálních sítích, kde jsou veškeré informace, včetně o zakoupení vstupenek.

MX2

1. jízda

Nejlepší startovní manévr předvedl Maxime Renaux (Yamaha), před Mathysem Boisramem (Kawasaki), třetím Thibaultem Benistantem (Yamaha), shodou okolností všichni tři z Francie. Čtvrtý jezdil Jed Beaton (Husqvarna). Výborně odpálili i Mattia Guadagnini (KTM), Simon Laengenfelder (GASGAS) a Ruben Fernadez (Honda). Během prvního kola se na páté místo dostal Ruben Fernadez (Honda), který zažívá snový začátek sezóny. Vítěz loňské GP zde v Anglii Geerts byl v úvodu až kolem patnáctého místa, i zde je zřejmé, že jeho zraněné koleno není stále v top stavu. Kolem pětadvacáté místa se drželi Petr Polák (Yamaha) i Jakub Terešák (KTM). Ve druhém kole musel po pádu z patnáctého místa zastavit u mechaniků Rene Hoffer (KTM). Ve třetím kole se na desáté místo probil Geerts. Následně jsme sledovali nádherný souboj o druhé místo, do kterého se snažil „docvaknout“ Beaton. Po první polovině závodu vedl Renaux téměř sedm sekund před pronásledovateli. Těžký pád postihl čtvrtého Beatona, který šel doslova přes řídítka své Husqvarny. V tom samém kole spadl za jedním obrovským skokem do té doby třetí Benistant, jenž naštěstí dokázal rychle vstát a do dalších bojů pokračovat na páté příčce. V devátém kole se dokázal Geerts probít na sedmé místo, když předjel Roana Van De Moosdijka (Kawasaki). Za třetího Fernadeze se dotáhli Guadagnini, který zachraňoval „čest a slvávu“ továrního týmu KTM, když Vialle do závodu nenastoupil a Hofer jezdil po pádu se dvěma koly ztráty. Také pátý Beninstant byl rázem v boji o třetí místo. V jedenáctém kole se na dvacáté místo dostal Polák, když dokázal předjet Isaga Giftinga z továrního týmu GASGAS. Terešák byl dvaadvacátý. Musím zmínit, že třetí Fernadez byl druhému Boisramemu na dohled. Nakonec se z vítězství radoval poprvé v kariéře Renaux. Za jeho zády jsme sledovali boj do poslední sekundy závodu, když v poslední zatáčce se na druhé místo dostal Fernadez a třetí dojel Boisrame. Čtvrtý skončil v jeho životní jízdě v MX2 Guadagnini, pátý dojel Beninstant, šestý Laengenfelder, sedmý Geerts, osmý Van De Moosdijk, devátý Mikkel Haurup a desátý Wilson Todd (oba Kawasaki). Dvacátý skončil Polák a Terešák dvacátý druhý.

Výsledky 1. jízdy MX2

1. Maxime Renaux (FRA, Yamaha), 37:05.389; 2. Ruben Fernandez (ESP, Honda), +0:02.590; 3. Mathys Boisrame (FRA, Kawasaki), +0:02.737; 4. Mattia Guadagnini (ITA, KTM), +0:04.269; 5. Thibault Benistant (FRA, Yamaha), +0:05.951; 6. Simon Laengenfelder (GER, GASGAS), +0:15.108; 7. Jago Geerts (BEL, Yamaha), +0:21.278; 8. Roan Van De Moosdijk (NED, Kawasaki), +0:22.675; 9. Mikkel Haarup (DEN, Kawasaki), +0:27.678; 10. Wilson Todd (AUS, Kawasaki), +0:44.740; 11. Bastian Boegh Damm (DEN, KTM), +0:51.062; 12. Taylor Hammal (GBR, Kawasaki), +0:53.577; 13. Michael Sandner (AUT, KTM), +0:54.899; 14. Ashton Dickinson (GBR, KTM), +1:00.110; 15. Kay de Wolf (NED, Husqvarna), +1:00.996; 16. Lion Florian (GER, KTM), +1:02.438; 17. Conrad Mewse (GBR, KTM), +1:02.952; 18. Andrea Adamo (ITA, GASGAS), +1:03.609; 19. Petr Polak (CZE, Yamaha), +1:11.938; 20. Jan Pancar (SLO, KTM), +1:15.311; 21. Isak Gifting (SWE, GASGAS), +1:18.523; 22. Jakub Teresak (CZE, KTM), +1:19.891; 23. Nathan Renkens (BEL, KTM), +1:21.354; 24. Joel Rizzi (GBR, Honda), +1:22.936; 25. Gerard Congost (ESP, Yamaha), +1:23.383; 26. Gianluca Facchetti (ITA, Honda), +1:49.158; 27. Noah Ludwig (GER, KTM), +1:52.250; 28. Marnique Appelt (GER, KTM), +1:57.292; 29. Paul Haberland (GER, Honda), +2:50.711; 30. Rene Hofer (AUT, KTM), -1 lap(s); 31. Julian Vander Auwera (BEL, Husqvarna), -1 lap(s); 32. Kevin Brumann (SUI, Yamaha), -9 lap(s); 33. Jed Beaton (AUS, Husqvarna), -9 lap(s); 34. Stephen Rubini (FRA, Honda), -12 lap(s);

zdroj + foto: Infront Moto Racing