Maxime Renaux vyhrál skvělou 1. jízdu MXGP Španělska

29.05.2022….

MXGP

1. jízda

Nejlepší start měl Jorge Prado (GASGAS), před Maximem Renauxem (Yamaha),  Brianem Bogersem, Paulsem Joanssem (oba Husqvarna), Timem Gajserem (Honda), který byl ovšem během tří zatáček třetí. Po prvním kole bylo pořadí: Renaux, Prado, Gajser, Bogers, Glenn Coldenhoff (Yamaha), Ruben Fernandez (Honda), Jeremy Seewer (Yamaha), Alberto Forato (GASGAS), Mitch Evans (Honda) a Jonass. Následně jsme sledovali další ohrovnou motokrosovou show. V třetím kole byl v jedné ze zatáček Prado delší a Gajser byl rázem druhý. I když pochopitelně se Prado hnán domácím fanoušky nevzdával. Fantasticky jeli rovněž čtvrtý Bogers, pátý Coldenhoff, šestý Španěl Fernandez, Seewer, Evans a vlastně všichni další. V šestém kole měl těžký pád (hajsader) Seewer, aby se propadl na dvanácté místo. Na začátku druhé desetiminutovky se Prado poměrně „vzpamatoval“  a za Gajserem jezdil jen se sekundovou ztrátou. V osmém kole se Gajser přiblížil k Renauxovi, ale na předjetí to zdaleka stále nebylo. V jedenáctém kole začal pomalu a jistě ztrácet na tři nejlepší Bogers. Jeho ztráta na Renauxe byla šest sekund. Ve třináctém kole se Renaux vzdálil od Gajsera na rozdíl dvou sekund, podobný časový odstup byl i mezi Gajserem a Pradem. Dvě kola před cílem se Renauxovi přimotal do cesty Miro Shivonen (Honda), ale na zemi se ocitl jen Fin. Vítězem první jízdy se stal nakonec loňský mistr světa MX2 Renaux, pro kterého to byla druhá vítězná jízda v motokrosové premiér class, před Gasjerem, Pradem, Bogersem, Coldenhoffem, Fernandezem, Foratem, Guadagninim, Jonassem, Valentinem Guillodem (Yamaha) a jedenáctým Seewerem. Vítěz poslední MXGP na Sardinii Vlaanderen skončil třináctý. V průběžném pořadí seriálu vede Gajser právě před Renauxem o sedmdesát šest bodů. Sto devět bodů ztrácí třetí Prado na lídra. Španěl odsunul na průběžné čtvrté místo Seewera.

Výsledky 1. jízdy MXGP

1. Maxime Renaux (FRA, Yamaha), 34:36.213; 2. Tim Gajser (SLO, Honda), +0:03.516; 3. Jorge Prado (ESP, GASGAS), +0:08.922; 4. Brian Bogers (NED, Husqvarna), +0:11.735; 5. Glenn Coldenhoff (NED, Yamaha), +0:14.871; 6. Ruben Fernandez (ESP, Honda), +0:17.983; 7. Alberto Forato (ITA, GASGAS), +0:25.326; 8. Mattia Guadagnini (ITA, GASGAS), +0:32.390; 9. Pauls Jonass (LAT, Husqvarna), +0:40.127; 10. Valentin Guillod (SUI, Yamaha), +0:46.691; 11. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha), +0:51.525; 12. Mitchell Evans (AUS, Honda), +0:54.204; 13. Calvin Vlaanderen (NED, Yamaha), +1:04.607; 14. Jed Beaton (AUS, Kawasaki), +1:09.660; 15. Benoit Paturel (FRA, Honda), +1:15.331; 16. Henry Jacobi (GER, Honda), +1:22.704; 17. Ivo Monticelli (ITA, Honda), +1:24.385; 18. Brent Van doninck (BEL, Yamaha), +1:27.535; 19. Nicholas Lapucci (ITA, Fantic), +1:34.120; 20. Alvin Östlund (SWE, Yamaha), +1:35.168; 21. Jorge Zaragoza (ESP, Honda), +1:55.608; 22. Hardi Roosiorg (EST, KTM), +2:12.078; 23. Miro Sihvonen (FIN, Honda), -1 lap(s); 24. Arminas Jasikonis (LTU, Yamaha), -2 lap(s); 25. Christophe Charlier (FRA, Yamaha), -7 lap(s); 26. Alessandro Lupino (ITA, Beta), -9 lap(s); 27. Jeremy Van Horebeek (BEL, Beta), -15 lap(s);

zdroj: Infront Moto Racing