Mezinárodní motokros v Lacapelle Marival ve Francii ovládli Maxime Renaux (MX1) a Kay De Wolf (MX2)

06.02.2022....
Silně obsazený Mezinárodní motokros se odjel na známé trati v Lacapelle Marival. Ve třídě MX2 dominoval mladičký Nizozemec Nestaan Husqvarna MX2 Kay De Wolf, před svým krajanem a týmovým kolegou Roanem Van Moosdijkem. V první jízdě byl De Wolf v cíli o čtyři sekundy dříve, v druhé byl rozdíl mezi oběma nejlepšími jen jednu sekundu. Celkově třetí skončil Nor Kevin Horgmo z FH Kawasaki Racing Team. Za čtvrtým Francouzem Stephenem Rubinim z Honda SR Motoblouz skončil další Francouz Tom Vialle z Red Bull KTM Factory Racing. Jediný český jezdec ve startovním poli Petr Polák z týmu JM Honda Racing skončil po dvou dvanáctých místech celkově třináctý.

MX1 na startu chyběl Jeffrey Herlings z Red Bull KTM Factory Racing, jenž si v pondělí zlomil patu a ve středu byl v Belgii operován. Z vítězství v obou jízdách se radoval nováček v MXGP Maxime Renaux z Monster Energy Yamaha Factory MXGP, před svým týmovým kolegou Jeremy Seewerem. Třetí místo vybojoval Brian Bogers z Standing Construct.

V závěrečném Superfinále se nejvíce dařilo Renauxovi, před Benem Watsonem z Kawasaki Factory Racing MXGP a Seewerem. Na čtvrtém až šestém místě skončili jezdci z MX2 v pořadí De Wolf, Van De Moosdijk a Jago Geerts z Monster Energy Yamaha Factory MX2. Polák si dojel pro šestnácté místo.