Nejlepším týmem roku 2014: Francie!!! + Fotogalerie a nejlepší videa

29.09.2014....

Je za námi největší, nejslavnější a nejprestižnější motokrosová akce roku 2014 Monster Energy FIM Motocross of Nations na těžké trati s písečným povrchem v lotyšském Kegumsu. Vítězi se po zásluze stali jezdci Francie ve složení Gautier Paulin, Dylan Ferrandis a Steven Frossard. Tým, který má na výběr neskutečné množství těch nejlepších jezdců. V družstvu chyběli například v USA jezdící dvojnásobný FIM mistr světa Marvin Musquin, nebo dokonce letošní FIM mistr světa v kategorii MX2 Jordi Tixier, či v téže kubatuře celkově třetí Romain Febvre. Manažer týmu vsadil na trio jezdců na strojích Kawasaki a tento, i když některými kritizovaný tah mu vyšel dokonale. Vždyť Paulin byl absolutně nejlepším jezdcem víkendu, když vyhrál jak sobotní kvalifikaci, tak a to hlavně obě nedělní rozjížďky. Zdatně mu sekundoval umístněním dvě a čtyři Steven Frossard. Nejvíce kritizovaný článek týmu Ferrandis, si za dvě devátá místa odvezl cenu Ricky Carmichaela za nejlepšího mladého jezdce MXoN 2014.

Naopak na druhé straně byli i poražení. O pětadvacátém místě Českého národního týmu, jsme psali zde. Jezdcům se nevyhnula, ani zranění. Antonio Cairoli, si na své oblíbené trati zranil koleno, Slovinec Tim Gajser, si dokonce zlomil dva obratle, těžce upadl i legendární Australan Chad Reed.

Francie, si nedělním vítězstvím, ale na sebe paradoxně upletla pořádný bič, protože Chamberlain Trophy bude obhajovat na domácí trati v Ernée, kde se příští, již 69. ročník Motokrosu národů odjede.