Obrovský úspěch českého motokrosu! Vítězslav Marek druhý na světě. Julius Mikula pátý

28.08.2022....

Ve finské Vantaa u Helsinek se o víkendu odjelo FIM mistrovství světa v Motokrosu Juniorů. V kategorii 85ccm šahal po historickém úspěchu pro náš motokros vůbec Východočeský jezdec Vítězslav Marek. V první jízdě Víťa dojel druhý za Gyanem Doensenem z Nizozemí. Třetí skončil syn legendárního Belgického motokrosaře Marnicke Bervoetse, Jame. Druhá jízda byla tou, co mohl juniorský motokros nabídnout. Marek s Doensenem si několikrát prohodili pozice na prvním místě, když poté Marek převzal vedení a do posledního kola vjížděl s náskokem na Nizozemce. Třetí Bervoetsen ztrácel na oba jezdce téměř 40 sekund. Bohužel v posledním kole Víťa měl pád, čehož Doensen využil a vyhrál. V cíli byli Marek a jeho tým (otec, maminka a sestra) zklamáni i přesto, že Víťa dokázal, co ještě nikdo předtím, obhájit druhé místo v FIM Mistrovství světa.

Výborně se předvedl ve 125 ccm Julius Mikula, jenž byl v první jízdě čtvrtý a v druhé devátý. Celkově to dalo rodákovi z Mostu hezké páté místo. Mistrem světa se stal, v této objemové kategorii Ivano Van Erp z Nizozemí. Bohužel, v 65 ccm se naši jezdci do finálových jízd nedostali, což zmařilo šance našeho týmu v soutěži družstev.

zdroj: Infront Moto Racing

zdroj foto: Roman Borák