Ohlasy jezdců po MXGP České republiky 2024

22.07.2024....
MXGP České republiky, která se odjela jako třináctý podnik FIM Mistrovství světa v motokrosu 2024 na ikonické trati v Lokti nad Ohří nabídla neskutečné množství dramatických momentů. V obou kategoriích se na nejvyšším stupínku pódia postavili prozatímní lídři, Kay De Wolf v MX2 a v MXGP Tim Gajser.

Tim Gajser (1. místo MXGP): Je úžasné tady v Lokti konečně vyhrát. Zažil jsem tu několik dobrých okamžiků, ale nikdy jsem nedokázal vyhrát, takže je to prostě skvělý pocit. Neměl jsem nejlepší první jízdu, ale pracovali jsme společně jako tým na zlepšení věcí pro druhý závod a hned jsem se cítil mnohem lépe. Povedl se mi start, vyvíjel jsem tlak na lídra a pak jsem se v polovině závodu posunul do vedení a kontroloval zbytek závodu. Velké poděkování patří celému týmu a všem slovinským fanouškům, kteří vytvářejí tak úžasnou atmosféru a kteří mě podporují na celé trati. Jsem rád, že jsem jim to tady v Lokti mohl konečně oplatit.

Jorge Prado (2. místo MXGP): Dá se říci celkově solidní víkend - se třemi umístěními na druhé pozici. Počínaje sobotou jsem se jen snažil zůstat konzistentní. Na této trati jsem měl trochu problémy s trakcí, protože jsem docela lehký, ale snažil jsem se, co jsem mohl. Dal jsem do toho všechno a myslím, že jsme tento víkend odjeli s nejlepším výsledkem, jaký jsme mohli, cítil jsem se dobře ve druhém závodě, start byl dobrý, ale pak jsem udělal chybu a Tim Gajser se dostal přede mě. Pro mě je důležité získat body, chci to dohnat - ale je to tak, čekají nás závody na písku a už se těším do Lommelu!

Jeffrey Herlings (3. místo MXGP): Dnes jsem se cítil jako své nejlepší době před několika lety. Stále se zlepšuji a tyto druhy tratí pro mě nejsou jednoduché. V první jízdě jsem šel z 5. na 1. a chtěl jsem vyhrát druhou jízdu, ale pokazil jsem to, možná trochu přílišné sebevědomí. Z posledního na 13. a pak jsem někomu narazil do zadního kola a musel jsem to zase zopakovat. Rychlost byla dobrá, kondice dobrá, ale štěstí dnes nebylo na mé straně. Takže to není skvělé, není to špatné vyhrát 200. rozjížďku, což je docela speciální, nikdo jiný takové částky nedosáhl. Zbývá ještě sedm závodů a těším se na další.

Kay de Wolf (1. místo MX2): Bylo úžasné získat vítězství, i když starty to neusnadnily, ale s výsledkem jsem tak spokojený. Na tom pódiu jsem byl trochu emocionální. Od loňského roku, kdy jsem si prošel tolika bolestmi, jsem byl také na bedně, a pak v roce 2018 jsem vynechal juniory 85ccm - které zde právě tento víkend závodil - takže konečně tady vyhrát je velmi zvláštní. Bez úžasného týmu za mnou bych to nedokázal, dělají opravdu skvělou práci. Museli přes noc udělat tolik práce, aby opravili motorku, která byla po sobotní velké havárii úplně zkroucená.

Lucas Coenen (3. místo MX2): Samozřejmě, i když jsem byl na stupních vítězů, bylo to jako těžké. O první jízdě nemám moc co říct - vyhrával jsem ze 13. místa, trať byla docela těžká a bylo docela horko - takže to byla fyzicky náročná výzva. Ve druhé jízdě byl můj start dobrý, ale zevnitř mě hodně tlačili, pak jsem to pokazil a havaroval jsem. Byl to velký hit, ale snažil jsem se vrátit co nejlépe. Nepřestáváme, jen závodím tak tvrdě, jak jen můžu – a těším se na Lommel, abych byl co nejrychlejší!

Simon Längenfelder (2. místo MX2): Dá se říci téměř vítězství v GP tento víkend! Moje kondice se nyní zlepšuje a zlepšuje. Těsně před Maggiorou jsem měl horečku a od té doby jsem se trápil - ale teď se to zlepšuje. Tento víkend jsme to zvládli." Na trati bylo opravdu těžké jet rychle - museli jste hodně tlačit, abyste se pokusili vyjet přes všechny nerovnosti ze zatáček. Jsem rád, že jsem byl konzistentní s výsledkem 2-2. Chtěl jsem vyhrát, ale není to vždy snadné, ale určitě to dokážu. Do Lommelu se opravdu těším.

Calvin Vlaanderen (4. místo MXGP): Byl to fyzicky náročný víkend. Bohužel jsem po Indonésii onemocněl, ale přesto jsem sem přišel s vysokými očekáváními. Věděl jsem, že dnešek bude náročný a v prvním závodě jsem nezačal dobře, ale probojoval jsem se na páté místo. Ve druhém jsem měl mnohem lepší start a zkusil jsem naskočit na přední kluky. Byl jsem schopen zůstat třetí celý závod a ke konci jsem viděl, jak se Jeffrey Herlings přibližuje, takže jsem ze sebe musel vydat, všechny síly, co jsem měl, abych dojel třetí. Celkově jsem s dneškem spokojený a rád, že udržím toto tempo.

Jeremy Seewer (5. místo MXGP): V minulosti jsem zde vyhrál závody a několikrát jsem stál na stupních vítězů, takže konečný výsledek byl trochu frustrující. Vždy je hezké získat holeshot, ale tito tři jsou v tuto chvíli na vysoké a vysoké úrovni. mají trochu navíc, zvláště v prvních dvou kolech jsem dosáhl na dobré čtvrté místo. Na konci jsem byl trochu prázdný, ale byl jsem rád, že jsem prošel touto GP bezpečně, neudělal jsem žádnou chybu a mnoho jezdců jede domů s bolestmi. Tento týden potřebuji jen pár kol v písku, abych získal pocit.

Romain Febvre (6. místo MXGP): Nikdy není snadné naskočit do šampionátu v polovině sezóny po přestávce, takže celkově nebyl výsledek se šestým a pátým místem tak špatný. Chybělo mi jen trochu fyzicky, ale doufal jsem, že bude moje rychlost. V prvním závodě jsem se mohl rovnat rychlosti lídrů, dokud jsem si při skoku nenarazil kotník a musel jsem na dvě nebo tři kola zpomalit, což mě stálo čtvrté místo.

Mikkel Haarup (5. místo MX2): Tady v Lokti jsme skončili a při pohledu na výsledky to byl solidní víkend. Dnes dva dobré starty a v obou závodech jsme soupeřili o první trojku. Ve druhém závodě jsem vedl, i když jsem se necítil na 100 % a nemohl jsem to dovést do cíle, ale příští víkend v Lommelu dostaneme další šanci.

Camden McLellan (7. místo MX2): Trať tady v Lokti je úžasná, byla opravdu drsná a vytvořila se pro skvělé závody. Musím si odtud odnést spoustu pozitiv, včetně mého skvělého startu ve druhém závodě, takže se soustředím na to, abych takhle začínal důsledně. Pokud jde o rychlost, po zranění ještě nejsem úplně tam, takže během týdne budu pracovat na intenzivním tréninku a brzy se vrátím tam, kde potřebuji být.

Liam Everts (4. místo MX2): Dobrá sobotní kvalifikace a stačilo to na slušný výběr v bráně. Měl jsem dva dobré starty. V první jízdě jsem dojel pátý, což je dobré. Holeshot mi pomohl ve druhé jízdě, ale jel jsem trochu těsně. Z některých věcí nejsem úplně nadšený, ale s dnešní jízdou jsem byl docela spokojený. Potřebuji jen omezit chyby a doufat v lepší výsledkék v mé domácí GP.

Sacha Coenen (15. místo MX2): V první jízdě jsem měl holeshot, ale poté jsem jel s bratrem vepředu, dokud jsem neměl malý pád, který byl opravdu zvláštní. Dostal jsem se zpět na 5. místo, ale měl jsem potom pád na skoku pod kopec. Měl jsem štěstí, že jsem měl jen pár škrábanců. Moje jízda byla dobrá ve druhém motocyklu, i když jsem měl trochu bolesti a start nebyl skvělý. Na závodění v Lommelu se moc těším; Kéž by byl závod zítra!

Andrea Adamo (32. místo MX2): V neděli ráno jsem měl děsivou havárii a závody jsem měl 50:50, ale řekl jsem, že to chci zkusit. Měl jsem docela dobrý začátek, ale pak jsme měli červenou vlajku a doufám, že jsou všichni v pořádku. Museli jsme se přeskupit a nebylo to tak snadné, protože jsem se cítil trochu slabý. Celou jízdu jsem bojoval, jak jsem mohl, ale ke konci jsem udělal jednu malou chybu a narazil jsem si hlavu a trup, kde jsem měl řeznou ránu a znovu jí otevřel. Musel jsem do nemocnice, protože můj krevní tlak byl velmi nízký. Měl jsem nějaké stehy a už je to v pořádku. Jet domů s pouhými pěti stehy po pádu od rána je pozitivní a doufám, že budu zpátky na kole, jakmile to půjde.

Glenn Coldenhoff (7. místo MXGP): Byl to další náročný víkend. Vlastně moje jízda nebyla vůbec špatná, ale moje starty prostě nebyly nejlepší. V každé jízdě jsem byl hodně pozadu. Myslím, že můžeme být spokojeni s pokrokem, kterého jsme dosáhli, ale na těch startech musíme rozhodně zapracovat. Pokud je udělám správně, věřím, že můžeme být v top 6 nebo top 5, a tam bychom měli být. Pokračujeme v práci a budeme se snažit být připraveni na Lommel, což je jeden z mých oblíbených závodů.

Brian Bogers (10. místo MXGP): Začátky byly dobré a to je pozitivum tohoto víkendu. Na druhou stranu to pro mě bylo těžké. Jízda byla trochu příliš ztuhlá; Potýkal jsem se s tratí, která mě stála hodně sil. Rameno bylo opravdu dobré, a to je uklidňující, protože už na to nemusím myslet. Na motocyklu se také cítím dobře, takže se opravdu těším na Lommel a doufám, že tam získám nějaké dobré body.

zdroj: Tiskové zprávy týmů
zdroj foto: Team HRC (shotbybavo)