Online: Výsledky a live timing MXGP Turecka 2024 (neděle)

08.09.2024….

Osmnáctý podnik FIM Mistrovství světa v motokrosu 2024, který se jede jako MXGP Turecka v Afyonu dnes vrcholí svými finálovými jízdami. Ještě než budeme sledovat od 12:15, jak si povedou jezdci MX2 a od 13:15 borci MXGP ve svých prvních jízdách. A Od 15:10 a 16:10 v druhých rozjížďkách budeme zvědaví jak si v 08:40 povedou děvčata (WMX) v poslední jízdě roku. V sobotní první jízdě dominovala stále ještě úřadující mistryně světa Courtney Duncanová (Yamaha), před Danielou Guillenovou, třetí Kiarou Fontanesiovou (obě GASGAS) a čtvrtou s červenou tabulkou startující Lottou Van Drunenovou (Yamaha). V průběžném pořadí seriálu WMX vede sedmnáctiletá Nizozemka Van Drunenová (266 bodů), před druhou Guillenovou (253 b.). Třetí Fontanesi je již bez jakékoliv šance stát se letošní mistryní světa. V EMX vyhrál v sobotu odpoledne Mathis Valin (Kawasaki), před Valeriou Latou (GASGAS), který byl v cíli o patnáct setin dříve než třetí Ivano Van Erp (Yamaha). Jezdce EMX250 čeká ještě poslední závod a to ten úplně poslední 28. a 29. září při MXGP Castilla la Mancha ve Španělsku. Tam tedy pochopitelně vyvrcholí sezóna MX2 a MXGP. Včera se v RAM Kvalifikacích radovali z vítězství v MX2 Liam Everts (KTM) a v MXGP Tim Gajser (Honda). V MX2 má blízko k titulu nejblíže Kay De Wolf (833 bodů), který byl dnes po sejmutí Simonem Laengenfelderem (GASGAS) devátý. Druhý v seriálu Lucas Coenen (Husqvarna – 779 bodů)) dojel dnes těsně za Evertsem. V MXGP je situace mnohem vyrovnanější, dnešní kvalifikační vítěz Gajser má na svém kontě (870 bodů). Druhý včera skončil i v průběžném pořadí druhý, Jorge Prado (GASGAS), který na Gajsera ztrácí bodů devatenáct. Třetí v RAM Kvalifikaci dojel Jeffrey Herlings (KTM), jenž je třetí i průběžně. Jeho bodové manko na Slovince činí čtyřicet čtyři bodů.

Vy díky dlouholeté a velmi úspěšné spolupráci Infront Moto Racing a BS-MX.cz můžete sledovat veškeré aktuální výsledky online!