Představení: Monster Energy MXGP Itálie 2021 v Maggioře již tento víkend

01.07.2021....

FIM Mistrovství světa v motokrosu 2021 pokračuje tento víkend třetím podnikem, kterým bude Monster Energy MXGP Itálie na kultovní trati v Maggioře. Tamní klasická kopcovitá trať má bohatou motokrosovou tradici sahající až do roku 1966, kde se zde poprvé konal závod motokrosového mistrovství světa, když se z vítězství radoval jezdec z tehdejšího NDR, na Československém motocyklu ČZ, Paul Friedrischs.

Po velkolepé MXoN 2016 se areál uzavřel, aby se jeho brány opět motokrosu otevřely letos na jaře a tamní pořadatelé uspořádali MXGP Itálie 2021!

Antonio Cairoli z Red Bull KTM Factory Racing vstoupí do své domácí Velké ceny pln důvěry, neboť minulou neděl celkově zvítězil v MXGP Velké Británie, což byla jeho devadesátá třetí vyhraná GP. I když Maggiora není podle Cairoliho slov jeho právě nejoblíbenější, nebude pochyb o tom, že podpora jeho domácích fanoušků mu dá další výhodu.

Zim Gajser z Team HRC se samozřejmě bude snažit dosáhnout na ikonické trati dalšího vítězství v GP, neboť zde v roce 2015 ovládl třídu MX2 a následně se v onom roku stal mistrem světa. Není tajemstvím, že Gajser je v letošní sezóně extrémně silný a Maggiora je další hliněnou tratí, která mu vyhovuje.

Stejně jako Gajser, tak i Romain Febvre z Teamu Monster Energy Kawasaki racing bude chtít zopakovat svůj úspěch, kterým bylo v roce 2015 vítězství v MXGP. V roce 2015 se Febvre stal mistrem světa. V roce2016 byl Febvre členem týmu Francie, který v Maggioře ovládl Monster Energy FIM Motocross of Nations. Febvre je i tento víkend silným kandidátem na stupně vítězů. Letos byl Febvre na pódiu v Orlyonoku a v Matterley Basin mu stupně vítězů unikly až v posledním kole, kdy jej v epické bitvě porazil Gajser. Jak sám Febvre prozradil, jeho cílem na severozápadě Itálie je návrat do první trojky.

Pro Jeffreye Herlingse z Red Bull KTM Factory je nadcházející závod jen další možností se dostat do tempa, protože příštích několik GP se bude konat na tratích, které jsou pro něj příznivější. Herlings v Maggioře vyhrál v minulosti dvakrát, takže by se jistě nezlobil, kdyby vyhrál potřetí.

Dalším borcem, kterého je třeba řádně sledovat je Lotyš, Pauls Jonass z Standing Construct GASGAS Factory Racing. Jonass v Orlyonoku první jízdu nedokončil, ale v té druhé již prakticky bojoval o vítězství, když byl nakonec odmávnut na třetím místě, což mu zajistilo celkové osmé místo. Je zřejmé, že Jonass se na tratích s tvrdým podkladem cítí veliuce dobře, takže není pochyb o tom, že to potvrdí i v neděli v Matterley Basin.

Italský závod bude domácím pro několik italských jezdců, včetně Alessandra Lupina z týmu MRT Racing Team KTM, Iva Monticelliho z týmu Monster Energy Kawasaki Racing a Alberta Forata z týmu SM Action Racing Teamu. Lupino jede Maggiory s vidinou dalšího umístění v nejlepší desítce, zatímco Monticelli a Forato budou po náročném víkendu ve Velké Británii hledat lepší výsledky.

MXGP Italie 2015 – MXGP Top 3:

1. Romain Febvre

2. Kevin Strijbos

3. Todd Waters

MXGP - Průběžné pořadí po 2. z 18. GP: 1. Tim Gajser (SLO, HON), 93 points; 2. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 78 p.; 3. Romain Febvre (FRA, KAW), 73 p.; 4. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 65 p.; 5. Jorge Prado (ESP, KTM), 61 p.; 6. Jeremy Seewer (SUI, YAM), 60 p.; 7. Alessandro Lupino (ITA, KTM), 54 p.; 8. Pauls Jonass (LAT, GAS), 50 p.; 9. Thomas Kjer Olsen (DEN, HUS), 43 p.; 10. Glenn Coldenhoff (NED, YAM), 42 p.;

V MX2 je také řada jezdců, kteří jsou schopni nejen skončit na stupních vítězů, ale i zvítězit. Snad největší senzací je fakt, že jezdec Honda 114 Motorsport Ruben Fernandez pojede v Maggioře s červenou tabulkou lídra seriálu FIM MX2 na svém motocyklu.

Fernandez upoutal svou pozornost svými nedávnými výsledky a neuvěřitelně dravou jízdou. V Orlyonoku Španěl houževnatě bojoval s Tomem Viallem a jeho týmovým kolegou z Red Bull KTM Factory, Rene Hoferem. Zatím co v Británii se neuvěřitelným bojům mezi Fernandezem a Hoferem přidali také Mathys Boisrame z F&H Kawasaki Racing a Red Bull Mattia Guadagnini z KTM Factory Racing.

Fernandez letos vypadá velmi silně a dokáže prozatím skvěle reagovat na dané situace. To byl hlavní důvod proč byl letos dvakrát na stupních vítězů.

Tom Vialle, vítěz GP v Rusku byl nucen kvůli zranění nestartovat v Anglii, když v týdnu před závodem při tréninku v Nizozemsku utrpěl po středu s jiným jezdcem zranění ruky. Momentálně není jisté, že jej Maggioře uvidíme. Není pochyb o tom, že Vialle udělá vše proto, aby v neděli závodit mohl, jelikož potřebuje body k tomu, aby obhájil svůj titul mistra světa v MX2.

Výborně se v Anglii představil i Rakušan Rene Hofer, když neustále bojoval na samém vrcholu startovního pole. Je jasné, že Red Bull KTM Factory Racing má v této sezóně silnou sestavu v FIM MX2, stejně jako v MXGP.

Maxime Renaux z Monster Energy Yamaha Factory Racing Team přijede pozitivně nabuzen z poslední GP v Matterley Basin, kde celkově zvítězil. Tamní italskou trať zná Francouz velice dobře, neboť zde v roce 2015 vyhrál v EMX125.

Mathys Boisrame a Roan Van De Moosdijk z týmu F&H Kawasaki Racing jsou pro tento víkend další hrozbou na vítězství. Oba předvádí výborné výkony.

Nesmíme zapomenout na mladou italskou naději, kterou je Mattia Guadagnini z Red Bull KTM Factory Racing. Minulý víkend v Británii jsme se konečně dočkali italského lesku, když získal své první vítězství v závodě a zajistil si druhé místo na stupních vítězů. Teď Guadagnini míří do své domácí GP s posílením důvěry ve své vítězství a stupni vítězů ve Velké Británii.

Dalšími místními jezdci, na které budeme sledovat jsou, Andrea Adamo z týmu SM Action Racing a Gianluca Facchetti z týmu Honda Racing Assomotor.

MXGP Itálie 2015– MX2 Top 3:

1.  Tim Gajser

2.  Jeffrey Herlings

3. Jeremy Seewer

MX2 - Průběžné pořadí po 2. z 18. GP: 1. Mattia Guadagnini (ITA, KTM), 36:34.006; 2. Maxime Renaux (FRA, Yamaha), +0:02.407; 3. Rene Hofer (AUT, KTM), +0:04.397; 4. Roan Van De Moosdijk (NED, Kawasaki), +0:09.087; 5. Simon Laengenfelder (GER, GASGAS), +0:10.791; 6. Ruben Fernandez (ESP, Honda), +0:15.057; 7. Mathys Boisrame (FRA, Kawasaki), +0:24.453; 8. Jed Beaton (AUS, Husqvarna), +0:25.214; 9. Thibault Benistant (FRA, Yamaha), +0:29.094; 10. Isak Gifting (SWE, GASGAS), +0:33.158;

A tak pokud jste ještě neučinili nezapomeňte si tuto neděli naladit MXGP-TV.com a zjistěte, aby jste mohli FIM MXGP 2021 sledovat ŽIVĚ!

ČASOVÝ HARMONOGRAM

SOBOTA: 09:00 EMX Open Free Practice, 09:30 EMX125 Group 1 Free Practice, 10:00 EMX125 Group 2 Free Practice, 10:35 EMX Open Qualifying Practice, 11:10 EMX125 Group 1 Qualifying Practice, 11:45 EMX125 Group 2 Qualifying Practice, 13:10 EMX Open Race 1, 14:00 EMX125 Race 1, 15:10 EMX Open Race 2, 16:05 EMX125 Race 2.

NEDĚLE: 09:15 MX2 Free/Time Practice, 10:15 MXGP Free/Time Practice, 12:15 MX2 Race 1, 13:15 MXGP Race 1, 15:10 MX2 Race 2, 16:10 MXGP Race 2.