Představení: MXGP Lombardie v Mantově již tento týden

03.03.2022....
FIM Mistrovství světa v motokrosu pokračuje tento víkend druhým kolem seriálu, který zamíří do italské Mantovy k MXGP Lombardie.

V minulé sezóně byla Mantova v centru dění nejpamátnějších bojů sezóny 2021 a dokonce v historii tohoto sportu, včetně tamního vítězství Itálie v Monster Energy FIM Motocross of Nations. Mantova byla loni svědkem, kdy do poslední jízdy bojovali o titul Jeffrey Herlings, Romain Febvre a Tim Gajser. Mantova byla posledním závodem legendárního Antonia Cairoliho.

V minulé sezóně byla Mantova v popředí některých z nejpamátnějších okamžiků ze sezóny 2021 a dokonce i v historii tohoto sportu, včetně vítězství týmu Itálie na domácí půdě v Monster Energy FIM Motocross of Nations, intenzivním souboji o titul mezi Jeffrey Herlings z Red Bull KTM Factory Racing, Romain Febvre z Kawasaki Factory Racing a Tim Gajser z týmu HRC a poslední závod legendárního Antonia Cairoliho.

Tentokrát bude mít Mantova hodně co dohánět, ale pokud mají být akce Velké ceny Británie minulý víkend něčím, co by mělo jít, nelze očekávat nic menšího!

K hvězdám MXGP a MX2 se tento víkend připojí jezdci mistrovství světa EMX250 a ženského motokrosu pro jejich úvodní kola sezóny 2021.

Tim Gajser z týmu HRC vstoupí do druhého kola s červeným štítkem na svém CRF450R. Není pochyb o tom, že Slovinec bude hledat 1:1, které mu tak těsně uniklo v Matterley Basin poté, co se ve druhém závodě dostal z vedení. Gajser vyhrál dvakrát v Mantově, což bylo v letech 2016 a 2020, ale další vítězství by mohlo být vysoce pravděpodobné, pokud bude mít stejnou dynamiku jako ve Velké Británii.

Ve střehu jej bude udržovat minulý týden druhý Jorge Prado z Red Bull GASGAS Factory Racing. Španěl dokonce vyhrál druhou jízdu. Prado má obrovskou výhodu ve skvělých startech. Není pochyb o tom, že i tento víkend budou jeho výhodou.

Jeffrey Herlings z Red Bull KTM Factory Racing a Romain Febvre z týmu Kawasaki Racing Team MXGP opět závod MXGP vynechaj a jejich návrat ještě není známý.

Jeremy Seewer, Maxime Renaux a Glenn Coldenhoff z týmu Monster Energy Yamaha Factory Racing byli ve Velké Británii v plné síle a trio skončilo na třetím, čtvrtém a pátém místě. Pro Seewera to bylo vůbec poprvé, co skončil na bedně v úvodním kole šampionátu a nepochybně bude motivován k tomu, aby se dostal na stupně vítězů a přidal k tomu, který získal, druhé vítězství v GP v Mantově. v roce 2020, což bylo také jeho vůbec první vítězství v GP ve třídě MXGP. Mezitím Renaux byl při svém prvním startu ve třídě MXGP přinejmenším působivý, takže bude zajímavé sledovat, zda si do Mantovy dokáže vést vysokou konkurenceschopnost.

Nováček MXGP Jed Beaton z F&H Kawasaki Racing Team dosáhl během svého prvního závodu v premiérové ​​třídě dobrých výsledků a skončil celkově šestý. Bylo by hezké vidět jej tento víkend znovu na předních místech.

Totéž platí pro Rubena Fernandeze z týmu Honda 114 Motorsports, který v Matterley Basin vypadal slibně. Španěl měl pád v prvním závodě, a měl mnohem silnější druhý závod, kde skončil pátý a rozhodně má potenciál na něco víc v Mantově.

Alberto Forato z týmu SM Action Racing Team YUASA Battery byl v britském závodě také působivý, když dosáhl svého prvního celkového výsledku v top 10 sezóny a skončil sedmý. V jeho domácím kole by bylo hezké jej vidět, jak naváže na svůj předchozí výsledek.

Zatímco jeho krajan Alessandro Lupino z Beta SDM Corse bude doufat, že se vrátí po katastrofálním prvním podniku s novým týmem. Lupino nedokončil ani jeden ze závodů MXGP, a minulý víkend získal 0 bodů.

Pro Arminase Jasikonise z týmu Gebben Van Venrooy Yamaha Racing to bylo téměř stejné, protože Litevec měl problémy v obou závodech. V prvním závodě DNF se umístil na 20. místě a nepochybně se bude snažit v Mantově zlepšit

MXGP v Città di Mantova 2021– Top 3 MXGP:
1. Jeffrey Herlings 50 bodů
2. Tim Gajser 42 bodů
3. Romain Febvre 42 bodů

Průběžné pořadí MXGP - Mistrovství světa Top 10: 1. Tim Gajser (SLO, HON), 47 bodů; 2. Jorge Prado (ESP, GAS), 43 b.; 3. Jeremy Seewer (SUI, YAM), 40 s.; 4. Maxime Renaux (FRA, YAM), 35 b.; 5. Glenn Coldenhoff (NED, YAM), 32 b.; 6. Jed Beaton (AUS, KAW), 30 s.; 7. Alberto Forato (ITA, GAS), 28 s.; 8. Thomas Kjer Olsen (DEN, KTM), 24 b.; 9. Jeremy Van Horebeek (BEL, BET), 23 b.; 10. Brian Bogers (NED, HUS), 23 s.;

MXGP - Klasifikace značek: 1. Honda, 47 bodů; 2. GASGAS, 43 s.; 3. Yamaha, 42 s.; 4. Kawasaki, 30 s.; 5. KTM, 24 s.; 6. Husqvarna, 23 b.; 7. Beta, 23 s.;

Zde bude zajímavé sledovat, zda Simon Längenfelder z Red Bull GasGas Factory Racing dokáže přinést stejný typ dominance, jako jsme viděli v Matterley Basin. Mladý Němec vyhrál kvalifikační závod, oba závody, vzal oba Fox Hoelshoty a odjel z prvního kola s červenou deskou. Tlak bude vysoký. Jistě jsme zvědaví jak si poradí s písčitou tratí.

Zatímco  Tom Vialle z Red Bull KTM Factory Racing hledat každou příležitost, jak vyhrát závod a aby stanul na nejvyšším stupíneku vítězů. Francouz na tiskové konferenci potvrdil, že se necítí 100% po zranění nohy v loňském roce, ale doufá, že se v Mantově přeskupí. Vialle v Mantově ještě nevyhrál, ale už se tomu přiblížil, takže možná tentokrát přijde řada na něj.

Jago Geerts z týmu Monster Energy Yamaha Factory Racing bude chtít zopakovat svůj pódiový úspěch v Mantově, přesto že je po operaci paže, která ho pustila na motorku jen několik dní před první GP. Geerts má šanci být v písku silný, což potvrdil tím, že zde již třikrát vyhrál, dvakrát v roce 2021 a jednou v roce 2020. Právě on patří mezi vůbec největší favority.

Duo Nestaan ​​Husqvarna Factory Racing Kay de Wolf a Roan Van De Moosdijk bude tento víkend hledat místo na stupních vítězů poté, co se minulý víkend museli vyrovnat s místem čtvrtým a pátým. na čtvrtém místě. Oba dva Nizozemci jsem v písku vždy extrémně silní.

Velkého zlepšení bude doufat domácí jezdec Mattia Guadagnini z Red Bull GasGas Factory Racing, protože je po Anglii až desátý. Jistě to pro továrního jezdce GasGasu bylo velké zklamání, jelikož tam byl loni na stupních vítězů.

MXGP Città di Mantova 2021– Top 3 MX2:
1. Jago Geerts 47 bodů
2. Maxime Renaux 45 bodů
3. Kay de Wolf 37 bodů

Průběžné pořadí MX2 - Mistrovství světa Top 10: 1. Simon Laengenfelder (GER, GAS), 50 bodů; 2. Tom Vialle (FRA, KTM), 42 b.; 3. Jago Geerts (BEL, YAM), 40 b.; 4. Kay de Wolf (NED, HUS), 36 s.; 5. Roan Van De Moosdijk (NED, HUS), 33 b.; 6. Mikkel Haarup (DEN, KAW), 27 s.; 7. Stephen Rubini (FRA, HON), 27 s.; 8. Kevin Horgmo (NOR, KAW), 26 s.; 9. Isak Gifting (SWE, KTM), 22 s.; 10. Andrea Adamo (ITA, GAS), 22 b.;

MX2 - Klasifikace zanček: 1. GASGAS, 50 bodů; 2. KTM, 42 b.; 3. Yamaha, 40 s.; 4. Husqvarna, 38 b.; 5. Kawasaki, 28 s.; 6. Honda, 27 s.;

ČASOVÝ HARMONOGRAM
SOBOTA: 07:50 volný trénink WMX, 08:15 volný trénink EMX250 skupiny 1, 8:40 volný trénink EMX250 skupiny 2, 09:05 kvalifikační trénink WMX, 09:50 volný trénink MX2, 10:20 volný trénink MXGP, 11: 10 EMX250 skupina 1 kvalifikační trénink, 11:45 EMX250 skupina 2 kvalifikační trénink, 12:25 MX2 trénink, 13:00 MXGP trénink, 13:45 WMX závod 1, 14:30 EMX250 závod 1, RMX25: Qua25 , 16:10 Kvalifikační závod MXGP.

NEDĚLE: 08:45 WMX závod 2, 09:25 MX2 Warm-up, 09:45 MXGP Warm-up, 10:30 EMX250 Race 2, 12:15 MX2 Race 1, 13:15 MXGP Race 1, 15:10 MX Závod 2, 16:10 Závod MXGP 2.