Rene Hofer pokračuje na vítězné vlně. Rakušan vyhrál 1. jízdu FIM MX2 Gardy 2021

31.10.2021….

FIM Mistrovství světa v motokrosu 2021 kategorií MX2 a MXGP probíhá doslova a do písmene raketovým tempem. Už jenom to, že se v měsíci říjnu odjelo šest Velkých cen bylo něco, v normální době bez kovidu nemyslitelné. V letošním roce se stejně jako minulou sezónu odjely na trati v Pitramuratě v severoitalském regionu Trento, tři GP. Tou dnešní, poslední, byla MXGP Gardy. FIM MXGP 2021 je ve své královské třídě neskutečně nevídaná bitva o titul, když před dnešním závodem byl bodový rozdíl tří nejlepších tři body. V MX2 byla situace předci jen o něco jasnější.

MX2

1. jízda MX2

Nejlepší start do rozjížďky, která díky změně času z letního na zimní odstartovala v 11:15 měl Rene Hofer, před Bastianenem Boegh Dammem (oba KTM), Jegem Geertsem (Yamaha), Tomem Viallem (KTM), Simonem Laengenfelderem (GASGAS). V polovině prvního kola přišlo k prvnímu velkému dramatu, když na vrcholku klesání zkřížil Boegh Damm Geertsovi stopu a oba dva se následně kutáleli v saltech dolů z kopce. Oba Češi, Jan Wagenknecht (KTM) a Petr Polák (Yamaha) začali závod na nebodovaných pozicích. Polák bohužel v první zatáčce upadl. Pořadí po dvou odjetých kolech bylo: Hofer, Maxime Renaux (Yamaha), Vialle, Andrea Adamo (GASGAS), Ruben Fernandez Honda), Jed Beaton (Husqvarna), Leangenfelder, Thibault Beninstant (Yamaha), Kay De Wolf (Husqvarna) a desátý Wilson Todd (Kawasaki). To již byl Wagenknecht devatenáctý a Polák z posledního místa po startu, dvacátý. Na prvním místě stále jezdil minulé, středeční FIM MX2 Pietramuraty 2021 Hofer, jenž byl neustále o sekundu na kolo rychlejší než druhý Renaux. V osmém kole předjel pátého Adama Beaton. Výborně jel Geerts, kterému patřilo v polovině prvního závodu čtrnáctý. Výborné časy na jedno kolo zajížděl Polák, ty byly srovnatelné s časy Vialla, Beatona a dalších skvělých jezdců v jezdící v nejlepší desítce. V desátém kole druhého Vialla předjel Fernandez. Bohužel v jedenáctém kole oba Češi upadli a začali další boje na pozicích mimo body. To již v závodě dávno nepokračoval domácí, v seriálu FIM MX2 čtvrtý, Mattia Guadagnini (KTM). Krásný souboj jsme sledovali o šesté až deváté místo, kde si Adamo s Beninstantem vyměnili několikrát pozice a těsně za nimi válčili De Wolf s Toddem. Během dalších dvou kol byl šestý Beninstant, sedmý Todd, osmý Adamo, devátý De Wolf a k němu se přiblížil Conrad Mewse (KTM). Vítězem první jízdy FIM MX2 Gardy se stal Hofer, který doslova nabral další dech a válcuje všechny své soupeře. Rakušan jenž motokrosově vyrůstal nejvíce na české trati v Kaplici vyhrál rozjížďku mistrovství světa podruhé v životě a podruhé za sebou. Druhý skončil Renaux, třetí Fernandez, čtvrtý po velké bitvě Vialle,před  pátým Beatonem a šestým Beninstantem. Sedmý dojel Todd, osmý De Wolf, devátý Mewse a desátý nejlepší Ital Adamo. Třináctý skončil Geerts. Wagenknecht vybojoval dvacáté třetí místo a Polák dvacáté čtvrté.

Výsledky 1. jízdy MX2

1. Rene Hofer (AUT, KTM), 33:39.546; 2. Maxime Renaux (FRA, Yamaha), +0:04.966; 3. Ruben Fernandez (ESP, Honda), +0:10.001; 4. Tom Vialle (FRA, KTM), +0:13.972; 5. Jed Beaton (AUS, Husqvarna), +0:15.149; 6. Thibault Benistant (FRA, Yamaha), +0:15.904; 7. Wilson Todd (AUS, Kawasaki), +0:18.099; 8. Kay de Wolf (NED, Husqvarna), +0:24.633; 9. Conrad Mewse (GBR, KTM), +0:25.344; 10. Andrea Adamo (ITA, GASGAS), +0:29.459; 11. Simon Laengenfelder (GER, GASGAS), +0:30.318; 12. Brian Hsu (GER, KTM), +0:34.028; 13. Jago Geerts (BEL, Yamaha), +0:37.364; 14. Mikkel Haarup (DEN, Kawasaki), +0:39.385; 15. Michael Sandner (AUT, KTM), +0:56.502; 16. Pierre Goupillon (FRA, KTM), +0:57.042; 17. Filippo Zonta (ITA, Honda), +1:12.548; 18. Gerard Congost (ESP, Yamaha), +1:17.045; 19. Emilio Scuteri (ITA, TM), +1:17.592; 20. Jan Pancar (SLO, KTM), +1:18.745; 21. Paul Haberland (GER, Honda), +1:34.556; 22. Bastian Boegh Damm (DEN, KTM), +1:35.374; 23. Jan Wagenknecht (CZE, KTM), +1:36.239; 24. Petr Polak (CZE, Yamaha), -1 lap(s); 25. Marnique Appelt (GER, KTM), -1 lap(s); 26. Florent Lambillon (BEL, KTM), -1 lap(s); 27. Isak Gifting (SWE, GASGAS), -5 lap(s); 28. Giuseppe Tropepe (ITA, Husqvarna), -13 lap(s); 29. Mattia Guadagnini (ITA, KTM), -15 lap(s); 30. Julian Vander Auwera (BEL, Husqvarna), -17 lap(s);