Sledujte ŽIVĚ ADAC MX MASTERS z Gaildorfu

06.08.2023....

Na bývalé trati mistrovství světa v Gaildorfu pokračuje včera a dnes pátý podnik Německého motokrosového šampionátu ADAC MX Master. Níže můžete sledovat v odkazu YouTube celý nedělní program, který zahájí v 10:00 svou druhou jízdou MX Youngster Cup. Český motokros má největší naději na úspěch ve třídě MX Junior 125, kde v sobotu vybojoval druhé místo Vítězslav Marek (KTM), který prakticky do posledního kola jízdy mprvní, jenž se jela v sobotu bojoval o vítězství. Třetí v cíli byl odmávnut rovněž skvěle jedoucí Julius Mikula (Yamaha). Z vítězství se radoval Dán Mads Fredsoe (KTM). Čtvrtý skončil další skvělý jezdec Maximilian Werner (Fantic). V nejprestižnější kategorii ADAC MX Masters vyhrál celkem podle předpokladů Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM), před domácími Henrym Jacobim a Tomem Kochem (oba KTM). Čtvrtý skončil po zranění se vrátivší Pauls Jonass z Lotyška (Honda). Osmý dojel lídr seriálu Max Nagl (Honda) Nejlepším Čechoslovákem byl na pěkném dvanáctém místě Šimon Jošt. Patnáctý byl jeho týmový kolega Tomáš Kohút (oba KTM). Pro doplnění nejlepším Čechem byl osmnáctý Václav Kovář (KTM).