Tim Gajser jasně ovládl 2. díl Mezinárodního mistrovství Itálie v Riola Sardo

06.02.2022....
Jezdec Team HRC Tim Gajser ovládl druhý podnik Mezinárodního Mistrovství Itálie, který se dnes odjel na trati MXGP v Riola Sardo na Sardinii. Jak ve třídě MX1, tak v Superfinále dokázal Slovinec získat Holeshot, před Jorgem Pradem z Red Bull GASGAS Factory Racing, což bylo do jisté míry překvapením. Pro Gajsera je získaný skalp v podobě vyhraných startů zajisté velkým povzbuzením do prvního závodu FIM Mistrovství světa, kde se odjede již za dva týdny, 19. a 20. února v Matterley Basin. Prado ovšem nedával svou kůži zadarmo a Gajserovi vždy velmi zatápěl. V první jízdě ovšem tři kola před cílem chyboval a cílem projel ze ztrátou osmnácti sekund před vítězem. Výborný výkon podal třetí Jeremy Van Horebeek z továrního týmu BETA.

V MX2 prakticky po celou jízdu vedl Simon Leangenfelder z Red Bull GASGAS Factory Racing, když v posledním kole upadl a vítězství tak spadlo do klína Corneliusovi Tondelovi z Norska na Fanticu. Mimochodem Tondel bude v sezóně závodit ve třídě Mistrovství Evropy EMX250. Druhý nakonec skončil Langenfelder, třetí další Nor na Fanticu Hakon Osterhagen, čtvrtý Nicolas Lapucci rovněž na Fanticu. Páté místo obsadil již třetí Nor Hakon Frederiksen z Team Honda 114 Motosport. Šestý dojel v úvodní jízdě jeden z největších favoritů, Ital Mattia Guadagnini z Red Bull GASGAS Factory Racing.

V závěrečném Superfinále tedy odstartoval nejlépe Gajser, před Pradem a oba éokamžitě všem soupeřům začali ujíždět. V cíli měl Gajser na Prada stejně jako v jízdě první náskok osmnácti sekund. Třetí skončil relativně překvapivě Tondel, jenž byl nejlepším jezdcem MX2. Čtvrtý dojel další pilot z MX2 Guadagnini.