Tim Gajser jasně ovládl poslední přípravu před startem MXGP

06.06.2021....

V sobotu se odjel v Orehova Vas druhý podnik Mezinárodního mistrovství Slovinska v motokrosu 2021. Závodu se zúčastnil i slovinský nejlepší motokrosař všech dob Tim Gajser, který si tento podnik zvolil jako poslední přípravu před prvním dílem FIM Mistrovství světa MXGP, které odstartuje svou sezónu příští týden v ruském Orlyonoku.

Tim Gajser přilákal na tribuny historicky slavné motokrosové trati velký počet jeho slovinských fanoušků. Ti viděli dvě bezchybné jízdy svého sportovního idolu. Mimo motokrosařů Slovinska se závodu zúčastnili jezdci z Chorvatska, Rakouska a Maďarska.

Jezdci tříd MX1 a MX2 spolu na rozdíl od prvního závodu v Dolině pod Kalom mistrovství Slovinska závodili současně. Tim Gajser dokázal v obou jízdách doslova dominovat a vyhrál od startu do cíle. Celkově druhý skončil Peter Irt a třetí Luka Kutnar.

V MX2 celkově vyhrál Gal Hauptman, druhý skončil Matevž Robek a třetí rakouský závodník Simon Breitfuss.

Tim Gejser: "Bylo hezké vidět kolem tratě zase fanoušky. Byla to díky nim zase o mnoho lepší atmosféra. Byla to nádherná sobota, kterou jsem si užil."

Pro Gajsera byl sobotní závod dobrým tréninkem před odletem do Ruska, kde příští týden začíná FIM Mistrovství světa 2021, kde bude obhajovat loňský i předloňský titul. "Jakýkoliv závod je dobrý trénink. Ve čtvrtek již cestuji do Ruska na první závod mistrovství světa a už se nemůžu dočkat," řekl Gajser pro TV Slovenija.