Tim Gajser míří s červenou tabulkou do Matterley Basin k MXGP Velké Británie 2021

23.06.2021….

Lídr FIM Mistrovství světa v motokrosu Tim Gajser míří do Matterley Basin v Anglii k druhému kolu motokrosového světového šampionátu, povzbuzen nejen svým výkonem v Rusku, ale také tím, že bude závodit na jedné ze svých nejoblíbenějších trati.

Jezdec Teamu HRC ve druhé jízdě na trati v Matterley Basin 13. června předvedl neuvěřitelný jezdecký výkon, když z posledního místa dokázal vyhrát. Díky tomu jej uvidíme na trati poblíž Winchesteru na jihu Anglie s červenou tabulkou na svém motocyklu.

Na své Hondě CRF450RW dokázal slovinský jezdec v Matterley Basin v minulosti dvakrát zvítězit (2016 a 2019). V roce 2020 dokázal v druhé jízdě vyhrát o 23 sekund před jeho nejbližším pronásledovatelem.

Bohužel jeho týmový kolega Mitch Evans i tentokrát na startu stát nebude, protože se doma v Austrálii připravuje na další operaci jeho nedoléčeného zranění levého zápěstí.

Tim Gajser 243

Vždy se do Matterley Basin moc těším. Jezdím tam opravdu rád, protože je to opravdu velký areál s pěknými skoky a úžasným hliněným podkladem. Právě trať v Matterley Basin byla vzorem pro vybudování mé trati Tiga243 land. Od Ruska jsem hodně trénoval, ale také jsem si stihl i odpočinout, abych byl připraven na zbytek sezóny. Před Ruskem jsme měli hodně dlouhou pauzu, ale nyní nás čeká spousta závodů v krátkém čase. Jsem velmi rád, že se mi podařilo začít sezónu vítězstvím a pevně doufám, že v tom budu pokračovat i tento víkend.

Marcus Pereira de Freitas HRC generální manažer - MXGP

Je jasné, že s tím, co Tim v Rusku předvedl jsme velice spokojeni. První závod jakéhokoliv šampionátu je těžké, zvláště po tak dlouhé pauze, kdy všichni byli nažhaveni závodit. Bylo úžasné, jak Tim dokázal v obou jízdách vyhrát. Především bylo neuvěřitelné, jak zvítězil v druhé jízdě, když dokázal předjet naprosto všechny světové jezdce a to na trati, která je známá jak se na ní těžko předjíždí. Tentokrát míříme do Anglie, kde máme dobré vzpomínky, takže doufáme ve dvě další solidní jízdy, které zaručí udržení červené tabulky i do dalšího závodu.

Je opravdovou škodou, že musí Mitch na operaci, protože to znamená, delší pauzu. Všichni ale také víme, že je to nejlepší postup k tomu, aby se vrátil a byl schopen závodit s těmi absolutně nejlepšími. Všichni v HRC si přejí, aby jeho operace proběhla zdařile a aby byl co nejdříve v co nejlepší kondici.