Tim Gajser vyhrál kvalifikaci MXGP Indonésie 2022

25.06.2022….

Kvalifikace MXGP

Velké zdravotní potíže měl v noci Jeremy Seewer (Yamaha), který utrpěl otravu jídlem. Švýcar dokonce nenastoupil do ranního volného tréninku a v následném měřeném odjel povinné tři kola, aby se mohl postavit na start zítřejších finálových jízd. Sobotní odpolední kvalifikaci byl druhý muž průběžného pořadí FIM MXGP na startu. Již tréninkové časy byly neskutečně rychlé a rychlostní průměr na jedno kolo byl 55 km/h. Nejlepší start měl Tim Gajser (Honda), který si hned pom prvním kle vyjel dvousekundový náskok před druhým Romainem Febvrem (Kawasaki), Paulsem Jonassem (Husqvarna), Rubenem Fernandezem (Honda), Jorgem Pradem (GASGAS), Glenem Coldenhoffem (Yamaha), Mattiou Gudagninim (GASGAS), Mitchem Evansem (Honda) a desátým Nicholasem Lapuccim (Fantic). Gajser ve třetím kole zajel zatím jako jediný čas na jedno kolo pod dvě minuty. Mimochodem nejrychlejší čas v kvalifikaci FIM MX2 02:04:518 zajel Vialle. V polovině kvalifikační jízdy ztrácel v Německu letos poprvé startující Febvre (listopadová zlomenina lýtkové a holenní kosti) na Gajsera pět sekund. Hned od prvního kola nepokračoval Seewer. V pátém kole zhasl motor Jonassovi Husqvarny a Lotyš, než dal stroj opět do chodu, propadal se až na konec první desítky. Třetí byl tedy Fernandez, který dokázal předjet svého krajana za Španělska Prada. V osmém kole byl Gajser o dvě sekundy pomalejší Febvra a ten se k němu přiblížil na rozdíl tří sekund. Dvě kola před cílem, byl časový odstup dvou nejlepších stále tři sekundy. Vítězem letošní dvanácté kvalifikace se stal Gajser, před Febvrem, Fernandezem, Pradem, Vlaanderenem, Coldenhoffem, Evansem, Jonassem, Lapuccim, Beatonem.

Výsledky kvalifikace MXGP

1. Tim Gajser (SLO, Honda), 24:45.559; 2. Romain Febvre (FRA, Kawasaki), +0:08.724; 3. Ruben Fernandez (ESP, Honda), +0:13.753; 4. Jorge Prado (ESP, GASGAS), +0:21.571; 5. Calvin Vlaanderen (NED, Yamaha), +0:33.770; 6. Glenn Coldenhoff (NED, Yamaha), +0:37.336; 7. Mitchell Evans (AUS, Honda), +0:39.142; 8. Pauls Jonass (LAT, Husqvarna), +0:41.892; 9. Nicholas Lapucci (ITA, Fantic), +0:48.863; 10. Jed Beaton (AUS, Kawasaki), +0:56.204; 11. Alvin Östlund (SWE, Yamaha), +0:59.052; 12. Mattia Guadagnini (ITA, GASGAS), +1:06.468; 13. Ben Watson (GBR, Kawasaki), +1:10.511; 14. Jordi Tixier (FRA, KTM), +1:19.254; 15. Lewis Stewart (AUS, KTM), -1 lap(s); 16. Nicholas Murray (AUS, Husqvarna), -1 lap(s); 17. Farhan Hendra fahrodjie (INA, KTM), -2 lap(s); 18. Lionel Kerhoas (FRA, Yamaha), -2 lap(s); 19. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha), -11 lap(s);

zdroj: Infront Moto Racing

zdroj foto: Roman Borák