Tisková zpráva: Antonio Cairoli vyhrál MXGP Trentina a Tom Vialle je velice blízko k titulu v FIM MX2

02.11.2020....
Tom Vialle z Red Bull KTM Factory Racing je opět blíže k titulu mistra světa FIM MX2, a to díky nedělnímu třetímu místu v Pitremutatě, což bylo jeho třinácté pódium z šestnácti odjetých Velkých cen. Ve třídě MXGP slavil svě letošní třetí vítězství Tony Cairoli.

Novinky Red Bull KTM z Velké ceny Trentina:
Cairoli vyhrál svou 92. Grand Prix v kariéře. Momentálně je druhý v průběžném pořadí MXGP a stále má matematickou šanci stát se mistrem světa.

Vialle dojel 2-3, což mu dává 73 bodový náskok, když do konce sezóny 2020 je ve hře 100 bodů. Francouz se již ve středu může stát devátým jezdcem z Red Bull KTM, který se od roku 2004 stal mistrem světa.

Jeffrey Herlings a Rene Hofer nebyli v Itálii přítomní, protože oba dva se zotavují ze svých zraněních, kvůli kterým musli být operováni. Jorge Garcia Prado měl před týdem pozitivní test na COVID-19, kvůli čemuž musel vynechat i Grand Prix Trentina.

MXGP
Tony Cairoli zajel v měřeném tréninku čtvrtý čas. V první jízdě využil sílu své tovární KTM 450SX-F k dobrému startu, kdy po celou dobu až do cíle jezdil druhý. V druhé jízdě Sicílián svůj výsledek zopakoval, a díky umístění 2-2 celkově zvítězil. Pro Cairoliho to bylo tedy 92 vítězství kariéry, 7. pódiové umístnění v letošním roce a 172. pódium v jeho kariéře. Nyní má na lídra seriálu MXGP ztrátu 73 bodů, a na třetího Jeremyho Seewera má náskok 18 bodů.

Tony Cairoli: Jsem opravdu šťastný, že jsem celkově zvítězil. Radost jsem měl i s toho, že jsem si o první místo zazávodil s Clementem, což bylo stejné jako před mnoha lety, kdy jsme mezi sebou bojovali o titul! Dnes jsme byli vážně rychlí. Je skvělé vyhrát v Itálii, ale bez diváků to není to pravé. Musím poděkovat všem, kteří mě podporovali u z domova svých televizorů. Po zbytek šampionátu se pokusíme udělat maximum. Tim je daleko přede mnou, ale zkusíme si poslední dva závody užít a uvidíme, co se stane.

Claudio De Carli, manažer týmu Red Bull KTM MXGP: „Tonyho výkon byl opravdu dobrý. Po všech těch letech stále dokáže přinést skvělé výsledky, které nám dávají skvělé emoce. Bohužel minulý týden Tony v Lommelu nezískal tolik bodů, které jsme si všichni přáli, ale tentokrát nám již od rána dokazoval, že je na tom výborně. Myslím si, že druhou jízdu měl vyhrát. Je škoda, že nemohl závodit Jorge, protože zde byl vždy hodně silný. Oba dva letos dokázali závodit s mnoha pódii. Jsme velice spokojeni s výsledky, kterých jsme doposud získaly. Děkuji také organizátorům, že hodně komplikovaná sezóna mohla proběhnout. V posledních dvou GP uděláme maximum pro úspěch.

MX2
Tom Vialle získal se svou KTM 250 SX - F v první jízdě osmnáctý holeshot roku 2020. Následně Francouz předvedl skvělou podívanou s Jago Geertsem. Závod sice vyhrál Thomas Kjer Olsen, ale Vialle dojel druhý před Jedem Beatonem a čtvrtým jago Geertsem. Ve druhé jízdě měl Tom závod do 11 kola z 19 pod kotrolou, ale malá chyba na konci Pit-Line jej odsunula na třetí místo.

Zbývající dvě kola znamenají, že je ve hře 100 bodů a Vialle je zase mnohem blíže k 13. titulu pro KTM v MX2 od roku 2004. Dvacetiletý mladík by mohl tak být třetím Francouzem, který by získal titul pro Red Bull KTM a kdy by byl devátým jezdcem jezdícím na KTM 250 SX-F.

Tom Vialle: Pro šampionát to byl dobrý den. Byl jsem sám na sebe dosti naštvaný, když jsem měl v druhé jízdě pád, protože jsem se cítil lépe než v té první. Ztratit vedení bylo frustrující. Každopádně teď máme před sebou poslední dvě GP. Když jsem na motocyklu jsem opravdu soustředěný. Trať se mi líbila, což je důležité.