Tisková zpráva: Mistr světa FIM Mistrovství světa v motokrosu 2020 Tim Gajser završil zisk titulu vítězstvím v MXGP Pietramuraty

05.11.2020....

Tim Gajser z Team HRC dnes zažil perfektní den, když vyhrál sedmnáctý podnik FIM Mistrovství světa v motokrosu 2020. Po druhém místu v první jízdě, dokázal druhou jízdu vyhrát systémem start - cíl. To mu stačilo k tomu, aby se postavil na stupínek nejvyšší zdejšího pódia MXGP Pietramuraty.

Gajser dobře věděl, že v první jízdě potřebuje svého nejbližšího rivala porazit o dva body, nebo v obou jízdách získat dvacet sedm bodů. Po špatném startu to nevypadlo pravděpodobně, ale jezdec Hondy CRF450RW rychle našel svůj rytmus a při předjíždění jednoho jezdce za druhým zajel i nejrychlejší kolo závodu. V polovině jízdy již byl druhý a silně útočil na lídra jízdy. V těchto momentech dobře věděl, že druhé místo je natolik skvělé, aby získal čtvrtý titul mistra světa. Gajser tak dokázal obhájit loňský titul, což přineslo v týmu mnoho emocí a vyvolalo série oslav.

V této neskutečné kovidové sezóně, kdy se po dvou jarních závodech seriál odmlčel na dlouhých pět měsíců, než byl opět restartován, dokázal Tim Gajser, že je nejlepším jezdcem v této vysoce konkurenční třídě MXGP. Slovinec dokázal vyhrát nejvíce závodů, vedl nejvíce kol a zajel nejvíce nejrychlejších kol než kdokoliv jiný. Obhajoba titulu je vždy velkou výzvou, ale Gajser neustále prokazoval rychlost. Letošní šampionát dokázal vyhrát tři jízdy před koncem sezóny.

Bylo jasné, že jezdec se startovním číslem 243 (pro druhou jízdu změněno na číslo jedna) měl cíl vyhrát celkově v MXGP Pietramuraty. Také věděl, že vítězství v rozjížďce by dokázalo, že by dosáhl z posledních týdnů svou normu. Gajser získal holeshot a potom jezdil na první příčce až do cíle. Bylo to jeho čtvrté vítězství za posledních sedm GP.

Po oslavách se tým i Tim zaměří na dokončení sezóny na vysoké úrovni i tak, aby vyhrál MXGP Garda - Trentino, osmnáctý a poslední díl FIM Mistrovství světa 2020.

Tim Gajser 243

Je to neuvěřitelný pocit být počtvrté mistrem světa. Vyhrát jednou jedinkrát by bylo úžasné, ale čtyřikrát, to nemám slov. S COVID-19 to byla divná sezóna s dlouhou přestávkou mezi druhým a třetím závodem, ale nakonec se vše skloubilo tak, že jsme získali další titul! Závody se mě dnes moc líbili a byly velmi pěkné. V první jízdě jsem neměl nejlepší start, ale potom jsem dokázal projít polem jezdců a skončit druhý, což také znamenalo, že kdybych vyhrál jízdu druhou, vyhrál bych i celkově. Ve druhé jízdě jsem získal holeshot a potom jsme s Romainem předvedli bitvu až do odmávnutí šachovnicovým praporem. Celou druhou jízdu jsme jeli fakt na plno, takže jsem velice šťastný, že jsem vyhrál titul a celkově v jeden den. Velké poděkování patří celému Team HRC, je zde spousta lidí, kteří jsou zapojeni a dnes tady nemohli být. Poděkování patří všem a ještě jednou všem, kteří mě po celý rok podporovali. Být jezdcem tohoto týmu je pro mně výsadou a já si vážím každého jednotlivce, který mi pomohl. Děkuji!

Mitch Evans 43

Pro Tima to byla skvělá sezóna a tento titul si zcela jistě zaslouží. Tim pracuje extrémně tvrdě a já jsme nesmírně šťastný za něj i za celý Team HRC. V týmu je skvělá skupina lidí a já s nimi letos zažil neuvěřitelnou atmosféru. Jsem rád, že zde budu i příští rok. Zranění se mi hojí docela dobře a já se budu snažit začít sezónu 2021, tak jak jsem letos začal. Moc dobře si uvědomuji, že budu jezdit na motocyklu, který vyhrává v mistrovství světa.

Marcus Pereira de Freitas HRC generální manažer - MXGP

Timův úspěch je úžasný! Obhájit dva tituly po sobě je nesmírně obtížné a plně si zasluhuje všechna ocenění, které obdrží. S tím jak sezóny probíhala bylo těžké udržet vysokou úroveň, ale všichni v Team HRC odvedli tak skvělou práci a já jsem na ně nesmírně pyšný, které do všeho plně vynaložili. Je to Timův čtvrtý titul a nyní se stal nejúspěšnějším jezdcem Hondy všech dob. U Tima si vážím, že je stále skromný a tíha slávy na něm není znát. Je s ním absolutní potěšení pracovat. Gratulijeme Time! Zaké bych rád poděkoval všem našim sponzorům, kteří s námi letos spolupracovali k dosažení tohoto cíle. Byl to nejtěžší rok a bylo nesmírně těžké vše naplánovat. I přes to byli všichni skvělí a bez jejich pomoci bychom to nedokázali.