Tisková zpráva: Přichází vzrušující sezóna 2023 pro Team HRC MXGP

08.02.2023….

Po mimořádně úspěšném roce 2022, kdy se Tim Gajser stal pětinásobným mistrem světa v motokrosu, vítá Team HRC ve svých barvách Rubena Fernandeze, což týmu dává velkou naději k vítězstvím a pódiovým umístněným.

Pro Gajsera je to v MXGP čtvrtý titul, když ten jeden, hned ten první získal v MX2 v roce 2015. Pro Slovince šlo v roce 2022 o další překonávání rekordů, když byl nejlepším ve všch důležitých statistikách, včetně té nejdůležitější – mistrovských bodů. Gajser vybojoval titul s předstihem a získal třikrát více vítězství než jeho nejbližší soupeř. Měl dvakrát více vyhraných závodů a pole position. Odvodil nejvíce kol na prvním místě a byl na stupních vítězů než kdokoli jiný. Byl také jediným jezdcem, kdo měl v držení červenou tabulku. Ve vedení šampionátu byl ve vedení od prvního do posledního závodu.

Gajser bude doufat, že vše, co dokázal loni, zopakuje v roce 2023, když jeho cílem je získat šestý titul mistra světa, což by se mu povedl během devíti let. Gajser ví, že to nebude jednoduché, proto také v přípravě na sezónu provedl několik drobných tréninkových úprav, aby byl ještě lépe připravený než v předchozím roce a připravený postavit se všem.

Na trati bude jeho týmovým kolegou španělský jezdec Ruben Fernandez, jehož výkonnostní vzestup by měl být inspirací pro všechny motokrosové jezdce po celém světě.

Fernandez byl již krátkou dobu držitelem červené tabulky v MX2, aby od roku 2022 jezdil v MXGP, kde se okamžitě prosadil.

Teď mají oba jezdci před sebou dva přípravné závody v Itálii v Ponte a Egole a Trentinu, než se 12. března postaví na start prvního závodu MXGP v Argentině. Závěrečným závodem by měla být v říjnu MXGP Velké Británie, kde doufejme bude duo jezdců Team HRC slavit titul.

Stáhnete další fotografie Tim Gajser // Ruben Fernandez  a Honda CRF450R. Nezapomeňte sledovat sezónu týmu HRC na jejich zbrusu novém instagramovém kanálu: @HRC_MXGP

Tim Gajser 243

V loňském roce jsem se stal mistrem světa, což bude můj cíl i letos. Vždycky říkám, že nic není tak dobré, aby to nemohlo být ještě lepší, což bude můj cíl i letos. Snažím se nadále tvrdě pracovat a vylepšovat veškeré možné detaily. V předsezónním období jsme na Hondě CRF450R provedli řadu změn a všechny fungovaly opravdu dobře, takže jsem se svým strojem spokojený, i s tím, jak můj trénink probíhal. Kalendář vypadá dobře, s několika pěknými závody. Doufám, že během roku uvidím spoustu fanoušků.

Ruben Fernandez 70

Je to pro mě nový tým, ale cítím se v něm skvěle, což hodně věcí usnadnilo. Letošní zima byla opravdu dobrá a jsem oběma nohama na zemi. Mám pocit, že mohu všem ukázat, co umím, hned v prvním kole. Z minulého roku jsem se toho hodně naučil a neustále se snažím zlepšovat, takže vím, že konzistence je stejně důležitá jako rychlost, a to je to, čeho se budu snažit dosáhnout. Honda CRF450R je skvělý stroj a cítím se na něm pohodlně, jezdil jsem na něm také minulý rok a vím, že za sebou nemohu mít lepší tým, který mi pomůže motorku zlepšit a zlepšit mé výkony. Opravdu se nemůžu dočkat, až začne sezóna!

Marcus Pereira de Freitas

Generální ředitel HRC - MXGP

Na začátku nové sezóny je vždy vzrušující vidět, na jaké úrovni kluci přes zimu jsou. Tim a Ruben absolvovali přes mimo sezónu dobrý trénink, který teď vyvrcholí několika přípravnými motokrosy, než se všichni vydáme do Argentiny k prvnímu kolu FIM Mistrovství světa v motokrosu 2023.