Tisková zpráva: Team HRC cestuje k MXGP Turecka v kompletním složení

04.09.2024….

Všichni tři jezdci týmu HRC – Tim Gajser, Ruben Fernandez a Ferruccio Zanchi – se vydávají na víkendové 18. kolo FIM mistrovství světa v motokrosu 2024 do Turecka, kde budou bojovat na trati v Afyonu v akci po předchozím závodu ve Švýcarsku.

Pro Gajsera to byl ve Frauenfeldu velmi významý den, kdy dokázal vyhrát obě nedělní jízdy a navýšil svůj náskok v čele seriálu FIM MXGP na osmnáct bodů, když do konce sezóny zbývá odjet již jen tři Velké ceny. Úzká a technická trať byla pro jezdce sedlajícího Hondu CRF450R naprosto skvělá, když dokázal porazit všechny, co jsme na trati ten den viděli. Zcela jistě si Gajser dokázal těsně před koncem sezóny dát trochu více prostoru k dýchání. Gajser ví, že nynější trať v Afyonu mu byla v minulosti přívětivá, když zde vyhrál v letech 2022 a 2023. Slovinec se bude snažit zopakovat výkon ze Švýcarska, aby ještě více navýšil svůj náskok.

Po šestiměsíčním zranění kolene, se do akce ve Švýcarsku vrátil Fernandez. Jeho návrat proběhl nadmíru dobře, když dokonce několik kol odvodil na první pozici, aby nakonec dokázal bojovat o top deset. Španěl měl následně volný víkend a nyní míří do Turecka s nadšením propracovat se ještě blíže k těm nejlepším.

Jezdec třídy MX2 Ferruccio Zanchi, byl rověž se svým výkonem ve Švýcarsku spokojený, a nyní bude bojovat o to, aby ukončil svou nováčkovskou sezónu ve třídě na vysoké úrovni. Mladý Ital má už nyní odjeto více závodů, kdy před touto sezónou. Zanchi doufá, že ještě než skončí letošní sezóna bude zajíždět výsledky do top pět.

Takže i když mají tito tři jezdci různé cíle, Gajser, Fernandez a Zanchi jsou přesvědčeni, že víkendové závody v MXGP Turecka budou úspěšné, což je postaví na správnou cestu ke skvělému zakončení této sezóny 2024.

Tim Gajser
Tim Gajser 243

Závéod ve Švýcarsku byl pro mě důležitý. Ještě nikdy před tím jsem tam nikdy nestartoval. Dvě vítězství ni dala maximální počet bodů. Do Turecka cestuji s tím samým cílem, zvláště proto, že na tamní trati rád jezdím. Minulý rok jsem tam vyhrál poprvé po návratu po zranění nohy, což jen potvrzuje, že jsem na té trati dobrý a že se jedná o trať, která vyhovuje mému stylu. Jestli odvedu svou práci nejlépe, jak budu umět, jsem si jistý, že vše bude dobré.

Ruben Fernandez 70

Bylo skvělé být po tak dlouhé době zpět v paddocku. A ještě lepší bylo odjezdit několik kol na první pozici. Zároveň vím, co musím udělat, abych podával lepší výkony, o což se pokusím již nyní v Turecku. Jedná se o trať, kde mě baví závodit. Mým cílem je sezónu dobře zakončit, když mě ještě čeká Čína, Španělsko a Motocross of Nations. Chci, aby se mi všude dařilo.

Ferruccio Zanchi
Ferruccio Zanchi 73

Jsem nadšený, že zamířím do Turecka, kde jsem loni dojel v jedné jízdě druhý. Také Švýcarsko pro mě bylo dobré. Čína a Španělsko jsou pro mě nové tratě. Na tuto část sezóny jsem se dlouho těšil. Letos jsem prožil několik vzestupů a pádů, ale hlavní je, že jsem fit, zdravý a i jízda je dobrá. Minulý týden jsem strávil na Timově trati ve Slovinsku, což byl naprosto skvělé. Teď se nemůžu dočkat, až vyrazím do Afyonu.

Marcus Pereira de Freitas

Marcus Pereira de Freitas – Generální ředitel HRC – MXGP

Mít tři jezdce ve Švýcarsku bylo skvělé, což také navodilo skvělou atmosféru v celém  týmu. Zároveň tomu napomohli i skvělé výsledky všech tří borců. Tim potvrdil svou vysokou jezdeckou kvalitu, když vyhrál obě jízdy. I nyní ve Turecku uděláme všechno proto, aby své poslední výsledky zopakoval. Ruben, přestože je v úplně jiné fázi, chceme, aby v těchto posledních kolech skončil co nejvýše. Také Ferruccio zajíždí závod od závodu lepší výsledky a blíží se k top pětce. Jsme přesvědčeni, že k tomu nemá daleko.