Tisková zpráva: Team HRC míří do Finska s cílem vylepšit své výsledky z Lommelu

27.07.2023....
Vantaa ve Finsku hostí 14. kolo mistrovství světa FIM MXGP 2023, kde Ruben Fernandez a Tim Gajser z Team HRC doufají, že předvedou lepší představení, než se jim naposledy podařilo v Lommelu.

V třetím závodě během tří víkendů se duo opět projede po hluboké písečné trati, na které se loni konalo juniorské mistrovství světa, ale už místní pořadatelé nepořádali GP. To z ní dělá novou trať pro většinu pole a to je vždy vzrušující návrh, protože nejlepší motokrosoví jezdci na světě se učí na zcela novém okruhu.

Fernandez bude doufat, že naváže na svůj Fox Holeshot z druhého závodu v Lommelu a předvede silnou jízdu, aby se pokusil snížit ztrátu na třetí místo v šampionátu. Španěl ví, že písek není jeho nejsilnější povrch, ale přesto dokázal ve druhém závodě získat šesté místo a to je minimum, co bude tento víkend zajet.

Úřadující mistr světa Gajser má na Finsko dobré vzpomínky, protože to byla země, kde byl loni korunován svým pátým titulem mistra světa. Slovinec většinu letošní sezóny vynechal, vrátil se před pár týdny v Lokti v České republice a snaží se dostat zpět do závodní formy, aby byl připraven na rok 2024 a pokus o získání titulu číslo šest. Každý závod je tedy příležitostí otestovat nastavení v závodním prostředí, zjistit, co funguje, a použít tyto informace, když jsou výsledky kritičtější.

Vzhledem k tomu, že se zde neodjedou žádné jiné doplňkové závody, bude víkendový program podle

závody nejsou naplánovány na žádné podpůrné třídy, bude víkend používat „zámořského harmonogramu“. To znamená, že kvalifikační závod se pojede v 16:10 místního času, přičemž dva motocykly bodované v GP odjedou v neděli ve 13:15 a 16:10.

Ruben Fernandez 70

Lommel byl očividně těžký výlet, ale cítím, že druhá jízda dokázala, že mám v písku nějaké dovednosti, a to je to, co se budu snažit tento víkend znovu předvést ve Finsku. Pro většinu jezdců to bude nová trať, ale viděl jsem pár klipů z loňského ročníku juniorů a vypadá to, že je to podobné jako na jiných pískových tratích, na kterých jezdíme, takže to bude jen případ pokusu naučit se rozložení co nejrychleji a pokusit se začít víkend tou správnou nohou.

Tim Gajser 243

Věděl jsem, že dostat se do tempa bude chvíli trvat, protože jsem byl tak dlouho pryč. Přesto chci podávat dobré výkony a Lommel nesplnil standardy, které jsem si stanovil. Cítím se, jako bych měl v první jízdě trochu smůlu, že jsem narazil do jezdce, který udělal chybu a pak jsem si šahl na výfuk, což situaci vůbec nepomohlo, spíše naopak. Dle toho co jsme mohl vidět soudím, že ve Vantaa bude podobný povrch, tudíž se budu snažit využít toho pozitivního, co jsme v Lommelu získali.

Marcus Pereira de Freitas

Generální ředitel HRC - MXGP

Dobrá věc na Rubenovi i Timovi je, že se nenechají negativy, aby je srazili. Vědí, že věci nedopadly dobře, a pak se snaží přijít na to proč a pak se snaží zajistit, aby se to už neopakovalo. S oběma je radost pracovat, i když věci nešly podle jejich představ, ale naším cílem je nyní se poučit z toho, co se stalo v Belgii, a zajistit, aby to ve Finsku šlo mnohem lépe.