Tisková zpráva: Team HRC MXGP a Tim Gajser cestují k prvnímu trojzávodu MXGP do Trentina

29.10.2020....

Tim Gajser z Team HRC, míří k závěrečným třem závodům motokrosového šampionátu 2020 v silné pozici, aby se stal počtvrté vůbec a potřetí v MXGP mistrem světa během pouhých šesti let.

Ve třech podnicích FIM Mistrovství světa v motokrosu 2020 v belgickém Lommelu nasbíral Slovinec 142 bodů ze 150 možných. I díky tomu má v průběžném pořadí seriálu MXGP 74 bodů náskoku na svého nejbližšího pronásledovatele. Poslední odjetý závod nebyl pro GT243 speciální jen v tom, že vyhrál, ale tímto vítězstvím, které byli jeho 27 v kariéře vyrovnal dosavadní rekord Andreho Malherbeho, nejlepšího jezdce v historii Hondy. Pokud by zvítězil minimálně v jedné z  následných  tří MXGP v Pietramuratě, osamostatnil by se v tabulkách vítězů letošní, více než osm měsíců trvající sezóny.

Ještě předtím, než se Gajser bude zamýšlet nad tím, že by se mohl stát mistrem světa, ví, že se musí soustředit na závod, který se odehraje technické trati v Pietramuratě. Zároveň ví, že velice důležitý bude měřený trénink, který rozhoduje o postavení jezdců v nedělních jízdách. I kvůli jednodennímu formátu bude nesmírně důležité správné nastavení jeho Hondy CRF450RW. No a také bude doufat, že se mu budou dařit starty a to minimálně tak, jako minulou neděli v Lommelu, kde získal dvakrát Holeshot.

Gajserův týmový kolega se bohužel nemůže zúčastnit následných tří závodů v Trentinu, neboť se zotavuje z operace zlomeného zápěstí, které utrpěl ve španělském Arroyomolinos, když jezdil čtvrtý, ale na jednom z velkých skoků byl příliš delší. Předpověď počasí vypadá na neděli momentálně dobře, ale v této horské oblasti se meteorologická situace může rychle změnit.

Tim Gajser 243

Vždy se těším, když jedu závodit do Trentina, protože se jedná o nejbližší závod od Slovinska a vždy jsem zde výtečně podporován. Bohužel letos nebudou kolem trati žádní diváci, což je velká škoda, ale i tak všem mým fanouškům poděkovat za jejich podporu. Nebylo to vůbec jednoduché a musel jsem překonat některé těžké momenty. Konec sezóny je stále ještě daleko, ale to co jsem zatím dokázal, bych bez skvělých lidí v týmu a všech podporovatelů z celého světa nikdy nedokázal. Jako vždy směřuji k víkendovému závodu, abych se bavil a jízdu si užil, když se mi povede vše skloubit, stanou se dobré věci.

Marcus Pereira de Freitas HRC generální manažer - MXGP

Byla to dlouhá , ale v mnohém obohacující sezóna a my všichni doufáme, že jí Tim zakončí tím nejlepším možným způsobem. Museli jsme řešit mnoho neznámých věcí a ke spoustě změn v téměř celém našem plánování, ale všichni v týmu si s tím poradili velice dobře a neustále udržovali velice vysoké standarty, na které jsme si postupem zvykli. To zejména platí o Timovi, který jezdí lépe než kdy jindy, což potvrdil minulý týden v Lommelu. To že dokázal vyhrát dvě ze tří Velkých cen a ovládl čtyři jízdy, jasně dokazuje, jak moc se zlepšil v písku a teď jedeme na trať, která jej skutečně baví, takže všichni doufáme, že získá body, které bude potřebovat k tomu, aby vyhrál svůj čtvrtý titul mistra světa!