Tisková zpráva: Team HRC MXGP čeká při MXGP Flander zrádný lommelský písek

24.07.2024....

Po těžkém závodu na těžké trati v Lokti nad Ohří minulý víkend mají Tim Gajser a Ferruccio Zanchi z Team HRC tento týden další závod ve velmi náročném hlubokém písku v belgickém Lommelu, kde se odjede čtrnácté kolo FIM Mistrovství světa v motokrosu 2024.

Minulý závod byl pro Gajsera mimořádně úspěšný, když poprvé v jeho bohaté kariéře vyhrál MXGP České republiky. V sobotu vyhrál Slovinec kvalifikaci, v nedělní první jízdě byl třetí, aby v jízdě druhé dominoval a zvítězil. Před zbývajícími sedmi koly je jeho náskok na nejbližšího pronásledovatele třicet šest bodů. Od jezdce Hondy CRF450R to byl působivý výkon, který mu dodává hodně sebevědomí při cestě na možná nejnáročnější motokrosovou trať na planetě. Gajser, vítěz v roce 2020, ví, co je potřeba, ale snáze se to řekne, než se udělá, kde je klíčová hybnost a úspora energie. Přesto druhé místo v Riola Sardo na začátku roku naznačuje, že jeho forma na písku patří mezi nejlepší a po posledním vítězství bude doufat, že tento víkend bude něco podobného.

Zanchi měl v Lokti smíšené jízdy s řadou dobrých, ale i špatných momentů. Ital nakonec byl v Lokti celkově dvanáctý a není třeba konstatovat, že doufá v Lommeluve více lepších momentů. Jeho cílem by mělo být skončit v nejlepší desítce.

Vzhledem k tomu, že se předpověď počasí se mění pokaždé, když se na ni podíváte, zdá se, že jedinou konzistentní věcí je, že teploty nebudou na tuto brutální událost příliš vysoké, ale to je malé vítězství pro Gajsera a Zanchiho, protože se připravují na svých šest jízd – sobotní volný a měřený trénink s podvečerním kvalifikačním závodem a poté nedělní warm-up před dvěma bodovanými rozjížďkami GP. Pokud se jim to všechno podaří úspěšně zvládnout, překonají velkou překážku před koncem této kampaně v roce 2024.

Tim Gajser
Tim Gajser 243

Loket byl samozřejmě skvělý výsledek pro mě i pro tým, ale vzhledem k tomu, jak je kalendář naplánován, nemohu se tímto výsledkem příliš pozastavovat, protože tento víkend máme Lommel a to bude vyžadovat mé 100% soustředění. Na začátku tohoto roku jsem měl dobré závody v Riola Sardo, takže vím, že moje jízda na písku je na vysoké úrovni, ale na Lommel jsem se od roku 2020 ve skutečnosti neuspěl, takže se tam opravdu chci ukázat a dát tři dobré motocykly a udržet si tempo.

Ferruccio Zanchi
Ferruccio Zanchi 73

Loket neproběhl tak, jak jsem chtěl, takže se budu chtít snažit podávat výkony, se kterými jsem spokojený. Někdy výsledky neříkají celý příběh, protože můžete jezdit lépe, než skončíte, a někdy skončíte lépe, než jedete, ale myslím si, že v Lommel nejsou žádné skrýše a dostanete ven to, co jste vložili. V roce 2022 se mi tam tolik nedařilo, ale od té doby jsem jezdil v písku mnohem víc a chci všem ukázat, že jsem všestranný závodník a umím si poradit i s nejtěžšími podmínkami.

Marcus Pereira de Freitas

Marcus Pereira de Freitas – Generální ředitel HRC – MXGP

Přechod z tvrdé loketské trati do hlubokého písku v Lommelu ukazuje, jak těžké mistrovství světa je pro každého jezdce. Tim předvedl vysokou úroveň, kterou v současné době předvádí. Zvláště jeho vítězství v druhé jízdě bylo úžasné, kvůli čemuž ovládl poprvé v jeho kariéře MXGP České republiky. Nyní se bude snažit v naprosto odlišných belgických podmínkách navázat.

Tisková zpráva MXGP - Honda Racing Corporation

Ferruccio bude také doufat v nějaké lepší výsledky po několika smíšených jízdách. Posunul se do top 10 v šampionátu MX2, což je velká snaha pro jeho nováčkovskou sezónu na plný úvazek a nyní chce před koncem série zkusit zajet ještě pár dobrých výsledků, aby opravdu zdůraznil, jak dobře zvládá ježdění v mistrovství světa.