Tisková zpráva: Tim Gajser a jeho kolaga z Team HRC Mitch Evans míří k MXGP Portugalska 2022

31.01.2022….

Portugalská Agueda je hostitelem čtvrtého kola FIM Mistrovství světa v motokrosu 2022, kde Tim Gajser z týmu HRC bude usilovat o čtvrté vítězství v řadě a zároveň se bude snažit zvýšit svůj náskok na špici třídy MXGP.

Malebná tvrdá trať, hodinu jižně od Porta, se do seriálu FIM MXGP vrací po třech letech. V roce 2019 zde díky dvěma vítězstvím celkově vyhrál právě Tim Gajser, čímž tehdy zahájil sérii sedmi vítězných GP v řadě a cestu k třetímu titulu mistra světa. Tentokrát o pár let později Slovinec doufá, že trať v Aguedě k němu bude opět laskavá. Zároveň věří, udrží svou vítěznou sérii a navýší  bodový rozdíl, který je momentálně sedmnáct bodů.

Týmový kolega Mitch Evans také míří do Portugalska s důvěrou. I jemu se v roce 2019 podařilo na zdejší trati vybojovat pódium, a to třetí místo v MX2.

Jelikož počasí na víkend slibuje sluníčko, bude tedy pro jezdce jízda na červeném jílu o to příjemnější. V sobou třída MXGP začne volným tréninkem v 11:20. Od 14 hodin proběhne trénink měřený a sobotní program vyvrcholí kvalifikačním závodem od 17 hodin. Výsledek této jízdy určí postavení jezdců na startu nedělních jízd (14:15 a 17:10).

Tim Gajser

V této sezóně jsem se cítil opravdu dobře, užil jsem si spoustu zábavy v závodech a myslím, že se to projevuje na výsledcích. Vyhrál jsem každý podnik a v každé jízdě jsem byl první nebo druhý. Myslím si, že tím dokazuji mojí rychlost a konzistenci. Agueda je další trať, která se mi líbí a už jsem tu vyhrál, takže doufám, že budu moci pokračovat v této jízdě. Všichni v týmu opravdu tvrdě pracují a je skvělé oplácet jejich práci mými výhrami!

Mitch Evans

Argentina pro mě byla dalším krokem vpřed a ukázala, že mám rychlost na to, abych mohl bojovat s kluky vepředu, takže minulý týden jsem se snažil pokračovat v tomto postupu a jen pracovat na rozšíření této rychlosti dál a dál do motocyklu. Viděl jsem opravdu skvělou fotku nás, jezdců na Hondě, jak jsme společně projížděli první zatáčkou, přičemž Tim se dostal na holeshot a já jsem nebyl daleko pozadu, a to je ten druh věcí, které chci dělat víc a víc, dostat se tam a ukázat, že si to zasloužím. Věřím, že začnu získávat vlastní holeshoty. Těchto prvních pár kol se odehrávalo na tratích, které se mi líbí, a Agueda je další z těch, na kterých jsem měl v minulosti dobré výsledky, takže je dobré tam jet v sebevědomé náladě.

Marcus Pereira de Freitas – generální manažer HRC – MXGP

Byla to dlouhá, ale úspěšná cesta daleko do Argentiny, takže všichni potřebovali pár dní, aby se z toho cestování vzpamatovali. Nyní se však plně soustředíme na Portugalsko a udržujeme tento pocit v chodu. Tim získat holeshot byl velkou vzpruhou pro tým i pro Hondu, protože to ukazuje, jak silná je Honda CRF450R, nyní máme jedno ocenění, chceme jich získat co nejvíce. Oba jezdci jsou se sezónou spokojeni a chtějí tento víkend odjet ještě dva solidní závody.