Tisková zpráva: Tovární týmy Monster Energy Yamaha MXGP a MX2 cestují do Mantovy

02.03.2022....
Po senzačním úvodním závodu FIM Mistrovství světa v motokrosu se týmy Monster Energy Yamaha Factory MXGP a MX2 přesouvají k druhému dílu seriálu do Mantovy v Itálii.

Jeremy Seewer dokázal minulý týden v Anglii, že je skvěle na sezónu připraven, což potvrdil tím, že to byl jeho nejlepší zahajovací závod v historii, protože se před tím nikdy na stupně vítězů nedostal.

Po neuvěřitelném debutu ve třídě MXGP, který zahrnoval ohromující vítězství v kvalifikačním závodě, po kterém následovaly dvě hvězdné jízdy v závodech seriálu MXGP, je Maxime Renaux odhodlán pokračovat v budování nastolených cílů. Aktuálně je 21letý nováček čtvrtý jen 12 bodů za lídrem série Timem Gajserem. Tento víkend se Francouz zaměří na to, aby se v obou závodech dostal z brány rychle a hladce, aby se mohl rozjet vpředu a bojovat o vítězství.

Glenn Coldenhoff je po ptvní GP pátý a nyní je připraven bojovat o další body v Mantově. Jedenatřicetiletý Nizozemec, jenž v roce 2020 skončil v Mantově dvakrát na stupních vítězů, pevně doufá, že i nedělní výkon mu pomůže v boji o korunu krále světového motokrosu.

Dva týdny před FIM MX2 Velké Británie utrpěl Jago Geerts infikovanou ránu na ruce. I z onoho důvodu byl nesmírně šťastný, že v Matterley Basin skončil na pódiu. Jedenadvacetiletý Belgičen přiznal, že začátek nebyl vůbec snadný, ale i tak udělal fenomenální pokrok a nadále patří mezi horké aspiranty na titul MX2. Tentokrát míří na trať, kde v loňském roce vyhrál poslední dva díly seriálu FIM MX2. Letos do Mantovy přijede jako třetí muž průběžného pořadí.

V Mantově se první závod mistrovství světa odjel v roce 1991 a od té doby se tam nejlepší jezdci planety představili patnáctkrát. Kvůli kovidové pandemii se v roce GP odjelo v Mantově třikrát a v roce 2021 dvakrát. Známá trať je známa svým písčitým vrchním podkladem a tvrdým vespod.

Jeremy Seewer: Z prvního podniku jsem si odnesl několik pozitiv. Má rychlost je velmi dobrá, mé starty jsou rovněž dobré, cítím, že jsem konzistentní a začal jsem na stupních vítězů. Také jsem udělal několik chyb, na kterých musím zapracovat, aby se neopakovali. Mantova se mi líbí. Není to sice moje až tak oblíbená trať, ale z nějakého důvodu se mi tam vždy daří, takže mi asi vyhovuje. Cílem je samozřejmě pódium. Chtěl bych jezdit od startu do cíle ve předu. Prostě nasbírat co nejvíce bodů.

Maxime Renaux: První závod je za námi. V měřeném tréninku a poté při vítězství v kvalifikaci bylo vidět, že mám dobrou rychlost. Také v první jízdě jsem dokázal, že můžu bojovat o vítězství. Musím zlepšit starty a být v nich důslednější. V kategorii MXGP opravdu potřebujete začít v nejlepší trojce, abyste měli šanci vyhrát. Musím pracovat na zlepšení. Do Mantovy se těším, loni jsem tam odjel dobrý závod. Tento víkend chci mít konzistentní starty a pak se pokusit dát vše dohromady v obou jízdách, abych tu práci dokončil."

Glenn Coldenhoff: Moje starty byly v Matterley Basin opravdu dobré, což je pozitivní. Moje rychlost byla také docela dobrá, možná trochu mimo, ale ne příliš daleko. Potřebuji být trochu důslednější. V Mantově jsem byl v minulosti na pódiu dvakrát, což bude mým cílem i nyní. Prakticky je to můj cíl po celou sezónu.

Jago Geerts: Jsem spokojený s tím, jak první závod dopadl. Nebyl jsem 100%fit po několika problémech s rukou v posledních dvou týdnech. Takže jsem opravdu šťastný, že jsem začal s pódiem. Potřebuji jen více času na motocyklu. Na motorce jsem nebyl úplně v pohodě, ale v každém tréninku a jízdě to šlo lépe a lépe. Rád jezdím v Mantově. Loni jsem tam vyhrál dvě závěrečná GP. Takže tam mám dobré vzpomínky a doufám, že se mi bude dařit i letos. Mým cílem je být celý víkend opět konzistentní. Budu šťastný, když zakončím víkend znovu umístěním na stupních vítězů.