Tom Vialle ovládl 1. jízdu FIM MX2 v Portugalsku

03.04.2022….

Čtvrtý podnik FIM Mistrovství světa v motokrosu 2022 se dnes odehrává na samém jihu Evropy, v Aguedě u Porta, jako MXGP Portugalska 2022…

MX2

1. jízda

Na startu první jízdy se objevilo dvacet tři jezdců. Nechybí ani dva Češi, Petr Polák (Honda) a letos poprvé na závody FIM MX2 přijel i Jakub Terešák (KTM). Nejlepší start měl Jago Geerts (Yamaha), před Mattiou Guadagninim (GASGAS), který měl ale hned ve druhé zatáčce pád, do kterého se zamotal i Isak Gifting (KTM), který startuje s obrovským hendikepem v podobě před dvěma týdny zlomené a operované klíční kosti, jeho týmový kolega Roan Van Moosdijk dokonce kvůli řadě zranění v Portugalsku chyběl. V prvním kole měl pád i Kevin Horgmo (Kawasaki). Polák začal na patnáctém místě a Terešák sedmnáctý. V druhém kole měl pád dokonce i s červenou tabulkou jedoucí Geerts, který se kvůli pádu Guadagniniho propadl na páté místo. V páté minutě jízdy bylo pořadí: Mikkel Harrup (Kawasaki), Tom Vialle (KTM), Andrea Adamo (GASGAS), Conrad Mewse (KTM), Stephen Rubini (Honda), Kay De Wolf (Husqvarna), který byl dalším, kdo nebyl po pádu v Argentině úplně fit. Ve čtvrtém kole se do vedení dokázal po sériích ataků dostat Vialle. V polovině první jízdy se Polák držel na výborném dvanáctém místě a Terešák byl devatenáctý. To byl již třetí, jedenáctý muž průběžného pořadí Mewse, když pro mě trochu překvapivě předjel Adama. Adamo, byl před tímto závodem šestý, když v Mantově skončil celkově druhý. Pořadí po polovině závodu bylo: Vialle, Harrup, Mewse, Adamo, Rubini, De Wolf, letos poprvé startující Thibualt Beninstant (Yamaha). Po špatném startu byl osmý Simon Leangenfelder (GASGAS), devátý Horgmo, desátý Jeremy Sedow (KTM), jedenáctý Guadagnini, dvanáctý Gifting, třináctý Geerts a čtrnáctý Polák. Sedmnáctý jezdil Terešák. Vialle jel na prvním místě více než skvěle a v desátém kole dokonce zajel nejrychlejší čas na jedno kolo. Druhý Harrup na něj v tu chvíli ztrácel téměř tři sekundy. V jedenáctém kole měl pád z osmého místa Laengenfelder. Jan Pancar (KTM) udolal našeho Petra Poláka. Polák byl deset minut před koncem patnáctý a Terešák zajíždějící dobré časy sedmnáctý. Ve čtrnáctém kole předjel čtvrtého Adama De Wolf. Právě tento mladý Nizozemec se prakticky okamžitě „docvakl“ na třetího Mewseho. Tři kola před cílem již byl De Wolf třetí. Na desáté místo se dostal Geerts. V předposledním kole se dosti překvapivě dostal těsně za Vialla Harrup. Vítězem nesmírně dramatické jízdy se stal Vialle, před Harrupem, De Wolfem, Mewsem, Adamem, Rubinim, Beninstantem, Horgmem, Geertsem a Sydowem. Polák skončil patnáctý a Terešák sedmnáctý.

Výsledky 1. jízdy

1. Tom Vialle (FRA, KTM), 35:34.370; 2. Mikkel Haarup (DEN, Kawasaki), +0:01.422; 3. Kay de Wolf (NED, Husqvarna), +0:17.796; 4. Conrad Mewse (GBR, KTM), +0:18.771; 5. Andrea Adamo (ITA, GASGAS), +0:20.506; 6. Stephen Rubini (FRA, Honda), +0:23.784; 7. Thibault Benistant (FRA, Yamaha), +0:27.380; 8. Kevin Horgmo (NOR, Kawasaki), +0:27.952; 9. Jago Geerts (BEL, Yamaha), +0:34.855; 10. Jeremy Sydow (GER, KTM), +0:35.915; 11. Isak Gifting (SWE, KTM), +0:55.343; 12. Mattia Guadagnini (ITA, GASGAS), +0:57.692; 13. Simon Laengenfelder (GER, GASGAS), +1:05.459; 14. Petr Polak (CZE, Honda), +1:32.421; 15. Filip Olsson (SWE, Husqvarna), +1:41.499; 16. Jan Pancar (SLO, KTM), +1:14.727; 17. Tom Guyon (FRA, KTM), +1:47.434; 18. Jakub Teresak (CZE, KTM), +2:04.782; 19. Leopold Ambjörnson (SWE, Husqvarna), -1 lap(s); 20. Samuel Nilsson (ESP, KTM), -1 lap(s); 21. Kevin Brumann (SUI, Yamaha), -1 lap(s); 22. Andre Sergio (POR, Yamaha), -2 lap(s); 23. Hakon Fredriksen (NOR, Honda), -13 lap(s);

zdroj: Infront Moto Racing