Zázrak v Lommelu! Julius Mikula vyhrál 1. jízdu EMX125 na nejtěžší pískové trati světa

23.07.2022….

Obrovského úspěchu dosáhl v dnešní první jízdě Mistrovství Evropy v motokrosu třídy EMX125, které se tento víkend koná při MXGP Flander v Belgii Julius Mikula (KTM) jenž obsadil senzační první místo. Do závodu nastoupil i mistr Evropy EMX85 z minulého týdne v Likti nad Ohří Vítězslav Marek. Julek dokázal vyhrát Holeshot s náskokem na další minimálně deset metrů. Druhý byl Dán Nicolai Skovbjerg (Yamaha), třetíJanis Martins Reisulis (KTM) z Lotyška, čtvrtý jeho starší bratr Karlis Alberts Raisulis (Yamaha) Nizozemec Ivo Van Erp (Yamaha) Bohužel start nevyšel Markovi. Mikula si dokázal neustále držet náskok, který postupně narůstal až k deseti sekundám. Tři kola před cílem měl Julek, kvůli pomalejšímu jezdci menčí pád, a jen horko těžko udržel vedení. V posledních dvou kolech se rozhořel neskutečný boj a šestnáctiletý rodák z Mostu udržel vedení až do cíle. Víťa Marek bohužel po dvou pádech jízdu nedokončil. V průběžném pořadí seriálu je Julek Mikula šestý a Víťa Marek dvanáctý. Druhá jízda je na programu zítra v 9:45 a sledovat jí můžete na www.mxgp-tv.com .